Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől olyan drága Horvátország...

Mitől olyan drága Horvátországban az ásványvíz és a sör?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az oka? Nem működik jól a piac, valamilyen nagykereskedelmi monopólium van, vagy van valamilyen speciális adó rajta?
2015. szept. 4. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
melyik teruleten? En délen voltam és ott nem volt drága. 2L sör 20kuna, és a víz is annyiba kerül mint nálunk.
2015. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Olyan helyen jártál, ahol le lehet húzni az embereket. Nyilván nem egy érdektelen félreeső faluban voltál, hanem turisztikailag frekventált helyen. Ott pedig mindennek megkérik az árát. Mert tudod, amíg megveszik annyiért, addig miért is vinnék lejjebb az árát. Ugyanezt a kérdést feltehetné egy turista aki Ferihegyen találkozott csak a magyar árakkal, hogy ugyan miért ilyen drága? Hát azért banyek mert rossz helyen vásároltál.
2015. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen járok Horvátországba. A vizet én is észrevettem, hogy drágább, mint itthon. Nem étteremre gondolok. Lidl, Spar, Metro. Ezekben mind jóval drágább, mint az itthon üzletekben.

A sört még nem figyeltem meg tüzetesebben, de amiket vettem, azokat vagy nem lehet itthon kapni vagy kb. ugyanolyan árban vannak. De majd azokat is megnézem, ha legközelebb megyek :)

2015. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A víz mindenhol drágább, mint nálunk.
2015. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Görögbe járunk, általában normális árak vannak, hasonlóak az itthoniakhoz.

De ahol 2 tengerparti város között nincs semmi több km-en át, csak egyetlen bolt, ott minden 3x annyiba kerül.


Egyébként ez nem csak a tengerparton figyelhető meg.

Minden olyan helyen, ahol sok turista, és sok külföldi jár.

2 hete voltunk a Balcsin. Siófokon olyan árak vannak, hogy csak pislogtunk. Egy kis Reálban be akartam vásárolni estére. Bementem, majd kijöttem. Pofátlanul lehúzzák az embert.

Pedig Reál! Amiben itthon is vásárolok, mert olcsó!

Aztán sétáltunk a sétányon. Koktél: 5500!!!

Érdekes, mert néhány bódéval arrébb ugyanaz a koktél már 1400 volt.

És mégis volt forgalma a drágább helynek!

Balatonvilágos, helyi kisbolt: sz*ros saját márkás energiaital 300 ft. Ami máshol 99 ft.

3x annyit kérnek érte, mert a közelben nincs más bolt.

Budapestről ne is beszéljünk. A belvárosi boltokban csak pislogtunk, durván drágák.

Múzeum büféjében a fél literes ásványvíz 300, a fél literes kóla 450!

De a Hungaroringet sem kell bemutatni senkinek, a 2000 ft-os zsíros kenyérrel és 4000 ft-os gyrossal együtt.


Szóval kereslet és kínálat viszonyától függ minden, terngerparton főleg nem kell meglepődni ezeken.

2015. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából nem én tapasztaltam így, hanem egy ismerősöm mondta, hogy ott (ahol ő jár- vitorláznak, szóval főleg a kikötők környékén) marha drágák ezek a dolgok... és agyaltunk, hogy miért lehet.
2015. szept. 5. 17:09
 7/7 anonim válasza:
Mi is nyáron egy kis faluban vettünk sört. Horvátország északi részén valahol Eszék fele. Egy 0,5 literes dobozos sör 500 Ft volt. Az eléggé nem olcsó
2020. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!