Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóigazolást a cég nem adta...

Adóigazolást a cég nem adta még ki senkinek? Mit lehet tenni? Vezetőnek is szóltunk hiba? Hivatalos bejelentés a navnál aztán csak magukhoz kapnak?

Figyelt kérdés

jan 31-ig kellett volna kiadni az adóigazolást. Senki se kapta meg. Többen szóltak nem egyszer nem kétszer hogy ki lesz. Az adóigazolást kiadó csak a vállát vonogatja-majd majd. Többen szóvá tették a főnöknél akinél magasabb szint ezen a helyen nincs hogy mégis mi van. Arrogánsan kiosztott mindenkit hogy ez nem az ő dolga majd kapják amikor kapják.

Ilyenkor mit lehet tenni? Ha az egyetlen ember akinél panaszt lehetne tenni az leszarja?

Nagyon bunkó lennék ha elballagnék a navhoz és bejelentést tennék? Az meg kijönne és büntetne? Akkor meg én lennék a patás ördög nyilván mert szólni mertem hogy hé dolgozni kéne. Lehet ki is rúgnának. Mert bárki bármit mond hogy a nav nem adja ki a bejelentőt én ebben nem hiszek.

A munkaügyi vizsgálat ami volt itt az is egy munkatárs bejelentése nyomán lett az se volt kiadható mégis a főnök másnapra tudta ki volt a bejelentő… vajon honnan tudta. Álnaiv kérdés.

Névtelen bejelentéssel a nav meg nem foglalkozik.

Szóval mit tehetünk?


2017. febr. 19. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a NAV, vagy asztalverés.
2017. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Asztalt verek = kiröhögnek

NAV = kirúgnak


egyéb ötlet?

2017. febr. 19. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
csináltatsz egy ügyfélkaput és azon keresztül megnézed mi van vallva miből mennyit vontak. ha kell sos, ha nem vársz....
2017. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem volt munkaviszonyon kívül egyéb adóköteles jövedelmed, akkor kérd a NAV-ot, hogy készítse el, és küldje meg részedre a bevallástervezetet.

Ügyfélkapuval rendelkezőknek automatikusan elkészíti, és oda küldi meg.

2017. febr. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"a nem volt munkaviszonyon kívül egyéb adóköteles jövedelmed"


Hát ez az hogy volt így marha sürgős lenne a dolog és nem értem mi a tökömre várunk mikor jan 31-ig a kezembe kellett volna kerüljön.... lehet az lesz hogy ma nav ügyfélszolgálatra be, aztán bejelentés a cég ellen aztán lesz ami lesz.

A tököm tele van a céggel tavaly tavalyelőtt uez volt, volt akinek még áprilisban nem volt a kezében.

2017. febr. 20. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!