Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van esélyünk, hogy elengedje...

Van esélyünk, hogy elengedje a nav az illetéket?

Figyelt kérdés
Szeretném a véleményeteket kérni,2014-ben vásárolt lakásunkat eladtuk,mert elég sokat nyertünk rajta,hogy végre vegyünk egy házat(2 milliót) ,2016 októberben kifizettek minket ,a házat 2017 januárjában vettük,önerőre plusz hitelre,a maradék pénzünk elment,mert a bank addig szarakodott(ügyvéd,plusz összeg bekérése)és költözéskor eltűnt egy pénz összegünk,így szeretnénk a navtól kérni az illetékre részletet és az adóra elengedést vagy fordítva...de a kiszámolt 300+300 ezer forintot sehogy se tudjuk kifizetni,pláne hogy januártól gyesen vagyok..kihez fordulhatok? Van esély szerintetek,hogy a nav kegyelmezzen?

2017. febr. 20. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig lehet írni a NAV-nak méltányossági kérelmet. Megírod nekik a bevételeiteket, a megélhetési költségeket bankszámla kivonatokkal, csekkekkel igazolva, plusz nyilatkoztok a vagyoni helyzetetekről és bemutatjátok, hogy az adó és az illeték (egy összegben való) megfizetése súlyosan veszélyeztetné a megélhetéseteket. Ha valóban így van, részletfizetésben bízhattok, az elengedésben azonban nem reménykednék.
2017. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk hasonló körülményekre/ összegre nem adtak sajnos.

Gyakorlatilag egy vagyonnyilatkozatot kértek, kb mindenről.

Meg kell próbálni, ha mást nem is, szerintem a részletfizetést megadják, ha kéritek.

2017. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nos, felhívtam már egyszer a nav vonalat,ott a hölgy azt mondta, elszokták engedni...de most hogy belemerültem,olvastam olyat is hogy megbirságolták az illetőt mert jogtalanul kérte az elengedést..melyiket próbáljam üeg szerintetek elengedtettni? Adó v illeték?
2017. febr. 21. 07:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fogják elengedni, ne is próbálkozz. Mivel van vagyonod, ezért ha nem fizeted ki, végrehajtót küldenek rád. Úgy tudom egy ingatlan esetében 500 000 ft az értékhatár ami felett akár el is adhatják bagóért ár alatt a fejed fölül, csak hogy az ő pénzük meg legyen. A 600 ezer az már e felett van.
2017. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csoszri,van konkrét tapasztalszod vagy ez csak egy gondolat? Olvastam a napokban olyat hogy 400 és 900 ezret is elengedtek már...egy pesti cég azt mondta ,hogy jó kérelemmel ellehet intézni az egyiket,persze fizetni kell cserébe hogy megírják...van weboldaluk is ,évek óta működnek..mindegy bármi lesz,beszámolok róla...
2017. febr. 21. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:

"Olvastam a napokban olyat hogy 400 és 900 ezret is elengedtek már...egy pesti cég azt mondta ,hogy jó kérelemmel ellehet intézni az egyiket,persze fizetni kell cserébe hogy megírják"


Aki azzal akar pénzt keresni, hogy kérelmeket ír, nyilván azt fogja mondani, hogy a segítségével már hatalmas összegeket engedtek el az ügyfeleinek.

Mindenesetre, ha van pénzetek céggel kérelmet íratni, nem lehet olyan kétségbeejtő a helyzetetek, hogy az az elengedést indokolná.De ez csak a magánvéleményem.


Azt gondolom, adót, illetéket elengedni legfeljebb azoknak szoktak, akiknek semmi vagyonuk sincs és az egy főre jutó bevétel a családban valahol az öregségi nyugdíjminimum környékén mozog, mert ilyenkor látják, hogy a végrehajtástól se remélhetnének sokat.

Amit ti felsoroltatok (rendkívüli kiadások a bank felé, az ügyvédnek és a költözésre) az legfeljebb halasztásra, részletfizetésre lesz elég.

Persze meg kell próbálni, hátha kellemes meglepetés ér a végén.

2017. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Én is láttam anno ilyen kérelem megírással foglalkozó cégeket, szerintem nem éri meg. Már csak azért sem, mert a kérelemre azt a választ fogod kapni, hogy oké, akkor töltsd ki a mellékelt vagyonnyilatkozatot is. Büntetőjogi felelősséged tudatában, bankszámlaszám, autó van-e, havi jövedelem stb...ill. kimehetnek hozzátok környezettanulmányra, hogy mennyire festetted le reálisan a dolgot. A NAV természetesen leellenőrzi az adatokat (van jogosultságuk hozzáférni az összes infóhoz) és válaszolnak. Ennyi! Ezért kár kidobni kérelem megírásért pénzt.
2017. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
20'000 ftba kerül, és az a helyzet,hogy nem tudok ekkora összegel dobálózni,de ha sikerülne elintézni akkor inkább belemennék ebbe ...akárhogy számolom nem tudok havi 50'000 ftot a navnak megfizetni,mert amire vége lett a lakás váaárlási kálváriánknak a munka viszonyom megszűnt...így 100'000 fttol elestem,de a párom inkább túlorázik ,hogy a kisgyerek még nem tud oviba menni ne kelljen másik városba bölcsödébe járatni...még esetleg a 2 éves részlet jöhet szóba de nem tudom ilyet engednek~e?!
2017. febr. 22. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismételten csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg kérni a részletfizetést. Elengedni nem fogják, de ha tényleg nincs semmitek az ég világon, akár talán kedvezményt is kaphattok.
2017. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A részletet mindenképp megpróbálom,arra szerintem nem szoktak nemet mondani..nekem ez az adó szúrja a szemem,hiszen nem nyerészkedés miatt vettük meg akkor a lakást,....de ilyen jó lehetőségünk nem lett volna sohasem,ha most nem adjuk el...meg ugye a csok ,nos ezért is vágtuunk bele..köszönöm a válaszokat:)
2017. febr. 22. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!