Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha jogosult vagyok start...

Ha jogosult vagyok start kártya kiváltására, akkor is érvényes lesz, ha önfoglalkoztatásba kezdek? (kezdő ev)

Figyelt kérdés
pályakezdő vagyok, nem volt még munkaviszonyom, és olyan szakmám van, ahol sajnos ma elvárják az egyéni vállalkozói igazolvány kiváltását. így is járnak a kedvezmények?
2010. máj. 9. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A startkártya kedvezményeket csak a munkáltató érvényesítheti az alkalmazottja bére utánni járulékfizetésnél.

Ha kiváltod az egyéni vállalkozóit, elveszted a jogosultságod a startkártyára.

Ha kiváltod a startkártyát, a kedvezményre jogosító időszak azonnal elkezd "lejárni".

2010. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen!


és nem tudod, hogy van e valami kedvezmény kezdő vállalkozónak? sajnos még nem tiszta teljesen a kép, pedig egész éjjel olvasgattam.

2010. máj. 9. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor a munkaügyi központ adhat támogatásokat az önfoglalkoztatóvá váláshoz.

A www.afsz.hu oldalon meg tudod nézni, de a helyileg illetékes munkaügyi központban is érdeklődj, mert vannak eltérések.

2010. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!