Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Manapság,2017-ben mennyire...

Manapság,2017-ben mennyire lát bele a NAV és az állam a magánbankszámlákba?

Figyelt kérdés

Például pályázatoknál mennyire veszik figyelembe, mennyire világítanak át ilyen téren?


Hallottam már olyanokat is, hogy az egész adóbevallásos vagyonnyilatkozatos dolog csak felesleges formaiság amivel munkahelyeket biztosítanak az állami szférában, de valójában pár éve már kiépült egy olyan rendszer, amivel pillanatok alatt bárkiről le lehet kérni minden adatot és látják, hogy ki hazudott.


Meg olyat is, hogy csak azt látják, amit a papíron bevallunk és csak egy célzott adóhatósági vizsgálat során derülhet ki, hogy valamit elhallgattunk és akkor jön a büntetés, de az állami rendszerek nagyon elavultak még mindig.


Most akkor mi igaz?


Azért kérdezem, mert még sosem vállalkoztam, pár éve dolgozom csak, a munkaadóm fizetett utánam mindent, még adóbevallást sem csináltam sosem és gond sem volt még belőle, hiszen a munkaadóm jól könyvelt mindent, egyéb bevételem pedig egyébként se volt.


Viszont nézegetek különböző pályázatokat, jó lenne valamivel kitörni, csak van amit csak rászorulóknak adnak és ezek a feltételek pongyolán vannak megfogalmazva.


Maradjunk annyiban, hogy semmivel sem vagyok kevésbé rászoruló, mint olyanok, akik teljesen legálisan megkaphatják, csak nekem a teljes vagyonom likvid pénzeszközökben van, nem pedig ingatlanokban, földekben meg gépjárműben.


A kérdésem tehát az lenne, hogy nézik-e ezt egyáltalán? És ha igen, akkor egyből elhasalok amiért likvid tőkében van x vagyonom még akkor is, ha valaki másnak meg 2x van, de minden illikvid eszközökben, két-három ingatalan, két autó, egy garázs, egy telek formában, akkor ő pedig megfelel a feltételeknek.



2017. febr. 24. 03:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha akarnak teljesen de csak úgy unalmukba nem azt nézegetik. Svájci szamlát nyis abba nem láttnan bele.
2017. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rálátnak teljes mértékben a bankszámlákra, az ingatlannyilvántartásra, a gépjármű nyilvántartásra.

Elvileg megvan a lehetősége így, hogy főleg azokat ellenőrizzék, akiknek van ezen nyilvántartások szerint vagyonuk, hogy ha találnak valamit, (márpedig találnak, mert a nav minden jogszabályt úgy értelmez, ahogy neki az bevételt jelenthet).

2017. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!