Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hétfőn (Február 27-én) adóbeva...

Hétfőn (Február 27-én) adóbevallási határidő van a vállalkozóknak viszont a könyvelőm nem hajlandó csak számla nélküli fizetés esetén elkészíteni a bevallást. Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A könyvelőm bezsarolt a határidő előtt három nappal, hogy ha nem fizetek készpénzben feketén, akkor nem adja oda az adóbevallásomat. Mivel hétfőn van a határidő és ma péntek este van, ezért más könyvelőhöz fordulni már időm sem lenne. Nem tudom lehet-e haladékot kérni a NAV-tól ilyen esetben, de szívesen elvinném gyorsan egy másik könyvelőhöz az irataimat. Mit tehetek? Jelentsem be a NAV-nál, hogy nem ad számlát? Az az én helyzetemet nem oldaná meg sajnos.

2017. febr. 24. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Eddig adott számlát?
2017. febr. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Eddig hogy fizettél?


Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy én is vállalkozó vagyok, de már azt is elfelejtettem, hogy be kellett adni az adóbevallást :-) Tényleg, meg is nézem, visszakaptam-e már a pénzem? :D

Szóval azt akarom kihozni belőle, hogy ha nem hagyja az ember az utolsó pillanatra, akkor nem lehet megzsarolni, illetve akkor lett volna időd átvinni.

2017. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Tehát pénteken vitted (24-én) az adóbevallásodat és a hét végén kellett volna/kellene megcsinálnia? A határidő febr. 25 és épp azért lett 27-e, mert 25-26 szabadnap, munkaszüneti nap.

Ha könyvelő lennék, még felárat is kérnék :-)

2017. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Novemberben bíztam meg a vállalkozásom könyvelésével. A megbízási szerződéssel átvert, mert nem írt bele összeget. Novemeber előtt a férjem könyvelt, aki elhunyt. A mostani könyvelő egészen eddig rendes volt. Most, hogy fizetésre került a sor, a könyvelő elmondta, hogy a 30 ezer Ft-ról ad számlát miközben 300 ezret kér készpénzben. Én erre azt mondtam, hogy nem. Elhoztam az irataimat és találtam valaki mást, aki 200-ért is vállalja és számlát is ad. A kérdés az, hogy hétfőig be tudja-e fejezni a könyvelést. Ezért kérdezem, hogy ilyen esetben kérhetek-e 2-3 nap haladékot a NAV-tól?
2017. febr. 25. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
nem kaphatsz.
2017. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha első alkalom, akkor még nem fognak bírságolni a késésért, jövő évi bevallásig meg keress másik könyvelőt.
2017. febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Whispering Tree ***** válasza:
39%

Nincs tragédia!



Kicsit későn vitted az anyagokat. Szóval oda-vissza játszik a felelősség. Adott egy ajánlatot, amit nem fogadtál el, ami nem fair, hogy egyből fel akarod jelenteni a NAV-nál (megjegyzem: ez azért nem olyan könnyű)....


Ha ő is ezt tenné az anyagod könyvelése után, nem biztos, hogy örülnél. Fordítsuk meg: biztos, hogy nem örülnél.

2017. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!