Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen létezik? Dolgozom és...

Ilyen létezik? Dolgozom és két hónapja nincs tb-m?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Önkormányzatnál dolgozom közfoglalkoztatottként, dec 31-el megszűnt a szerződésem, jan 1-el pedig újra indult. Nemrég küldtek egy levelet a munkaügyi központból, hogy mivel nem dolgozom és nem jelentem meg kijelentettek. Majd pénteken, orvosnál jártam egy magánintézményben és közölték velem, hogy tb tartozást jelez a gép. A taj számom él, csak csak nincs utánam fizetve két hónapja, megnéztem az ügyfélkapun. Az önkormányzatnál rendszerhibára hivatkoztak és azt mondták, hogy tudtak a dologról, mégsem szóltak, mert így is köteles ellátni az orvos illetve receptet felírni, viszont a doki csak teljes árban tudta volna kiírni, illetve táppénzre sem vagyok jogosult. Volt valaki hasonló helyzetben? Hová forduljak? Ki fizeti meg nekem utólag azt az összeget, amitől ilyenkor elesek? Köszönöm a válaszokat.


2017. febr. 26. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

azt, hogy táppénzre jogosult vagy-e, nem az orvos dönti el, ő csak keresőképtelen állományba vesz, ez meg független a jogviszonyod rendezettségétől.

Nem esel el semmitől, igenis adjon papírt az orvos, ne hagyd magad, add le a munkahelyen, és nem lesz gond. Sajna előfordul ilyen, mert a biztosítotti bejelentés a nav-hoz megy be, ők adják át az oep felé, és néha kerül bele gubanc... de ilyenkor mindig kibogozzák, nyugi.

2017. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából nem a táppénz érdekel, mert tb-s beavatkozáshoz kellene, hogy rendbe legyen, lombikintézménybe járunk és az útiköltségtérítéstől estem el és a gyógyszerek 80 000 helyett 250 000 Ft-ra rúgnak. Azért nem mindegy. Illetve ha nem vált zöldre a lámpám akkor nem csinálják meg és elég hosszú a várólista, hogy újra sorba kelljen állni. Egy picit aggasztó :)
2017. febr. 26. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Közfoglalkoztatottként határozott idejű szerződésed volt.

Az új szerződésed be kellett volna jelentened a munkaügyi központnak. Mivel ezt nem tetted meg, nekik úgy hozta a rendszer, hogy az álláskeresői regisztráltságod szüneteltetésének vége után nem jelentél meg a kötelező jelentkezésen, ezért töröltek.

Ügyfélkapun (ahol megnézted, hogy 2 hónapja nincs utánad fizetve), van olyan lehetőség, hogy "Amennyiben a foglalkoztatók, és egyéb bejelentésre kötelezettek által intézményünk részére teljesített jelentésekből fent megjelenített adataiban az Ön által ismertekhez képest eltérést tapasztal, úgy azt az alábbi elektronikus szolgáltatás segítségével közvetlenül jelezheti intézményünk részére." Ha ott jelzed, hogy kinél és mióta vagy foglalkoztatott, hivatalból egyeztetnek a foglalkoztatóval és rendezik a jogviszonyod.

Az önkormányzatnál abban igazuk van, hogy lehet rendszerhiba és amiatt tűnsz rendezetlen jogviszonyúnak és az orvos ugyanúgy köteles ellátni és receptet felírni, mintha biztosított lennél.

Táppénzre is jogosult vagy. Ahogy az első írta, az orvosnak nincs joga vizsgálni, hogy jogosult vagy-e táppénzre, ki kell írnia keresőképtelennek, ha tényleg az vagy.

Viszont a magánorvos ezt nem teheti meg, csak a választott háziorvosod. A magánorvos csak javasolhatja a keresőképtelen állományba vételt, a választott háziorvosod ez alapján keresőképtelennek nyilváníthat (ügyfélkapun keresztül az aktuális háziorvosod nevét és elérhetőségét is megtalálod)

Útiköltség papírt is a háziorvosodtól kell kérned (az utazás előtt)

A gyógyszerekre is ugyanolyan támogatás jár, mintha biztosított lennél. A támogatás mértékét nem a biztosítási jogviszony határozza meg, hanem más tényezők.

Ha 80e helyett 250e lenne a gyógyszered ára, annak más oka van, nem a piros lámpa.

2017. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval.

A "piros" lámpa semmit nem befolyásolhat ezen, az orvosnak ehhez semmi köze, maximum jelzi Neked, hogy valami tennivalód van ez ügyben.

Ahhoz, hogy az orvosi ellátást fizetned kelljen, vagy ne járjon a gyógyszerekre az a támogatás, ami más biztosítottnak, más színű lámpának kell égnie, nem pedig pirosnak!

Ahhoz barna szín kell!


Van a zöld, amikor érvényes a TAJ-számod, ellátnak, eü. ellátásra jogosultságod rendezett.

Van a piros, amikor érvényes a TAJ-számod, ellátnak, eü. ellátásra jogosultságod rendezetlen.

Van a kék lámpa, amikor külföldön vagy biztosított, a TAJ-szám átmenetileg érvénytelen, de EU-s kártyával Mo-n is lehet orvosi ellátást igénybe venni.

Van a barna lámpa, amikor a TAJ-szám érvénytelen. Ez külföldi esetén lehet, vagy ha elhunyt az illető. Ez a fizetős jellegű szolgáltatás... az élőknek.

2017. febr. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy tudtam, hogy a barna lámpánál van nagy gubanc, de a doki mégsem írt ki receptet, mert váltig állította, hogy csak 100%-ban írhat ki.
2017. febr. 27. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint egy "okos" orvos...
2017. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!