Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor jön már meg a NAV-tól a...

Mikor jön már meg a NAV-tól a nagy zöld boríték?

Figyelt kérdés
Az adóbevalláshoz az a nagy zöld boríték,úgy emlékszem ilyenkorra már megszokott jönni.-budapest melletti városból vagyok.

2017. febr. 27. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem idén nem fognak küldeni. Abból gondolom csak, hogy nemhogy ilyenkorra, de már januárban itt szokott lenni. Egy hónapot nem hiszem, hogy csúsznak. Szerintem azért nincs idén boriték, mert küldté a tájékoztatót, hogy milyen esetekben csinálják meg helyetted, stb. És talán úgy gondolják, ha ezek után még midig saját magad akarod megcsinálni, akkor fogj magadnak egy bármilyen borítékot (amit sajnos nem lehet ingyen feladni, de ha magadnak csinálod, valszeg úgyios pénzt vársz vissza, szóval ennyi - sztem- belefér).
2017. febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1-köszi,valóban küldtek valami értesítőt,de a felét sem értem,.na mindegy,majd értse meg a könyvelő.
2017. febr. 27. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Az áll az értesítőben, hogy ha csak munkaviszonyvól származó jövedelmed volt, és semmi "extra" nincs a be´vallásodban, akkor megcsinálja helyetted a NAV. Ha van ügyfélkapud, akkor március 15től meg tudod nézni a tervezetet, ha nincs, akkor pedig sms-ben kérheted, hogy kipotázzák. Ha helyesnek ítéled, nincs további tennivalód.

Ha viszont vannak extráid, és saját magad/könyvelőd intézi a bevallást, mint az előző években, akkor minden ugyanúgy van, mint korábban. Csak most nem küldenek postán kitöltési útmutatót meg válaszborítékot, de ezek nélkül is ugyanúgy kell kitölteni.

2017. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem küldtek, ahogy "szoktak", de ügyfélszolgálatról hoztam, ingyen borítékot is kértem hozzá. :)
2017. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!