Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly egész évben nem...

Hayabusa kérdése:

Ha tavaly egész évben nem dolgoztam, és a munkaügyi központtól sem kaptam semmilyen járadékot, akkor el kell küldenem a bevallást?

Figyelt kérdés
Semmiféle jövedelmem nem volt tavaly,se ingóságból, se semmi,úgyhogy egyszerűen sajnos nincs mit bevallanom.Ilyenkor mi a teendő?
2010. máj. 9. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor is kell beküldened adóbevallást 0 forint jövedelemmel.Ha nem teszed meg akár 100.000 forinttal is megbüntethetnek..
2010. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen!
2010. máj. 10. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen adóköteles bevételed 2009ben, akkor nem kell bevallást beküldened.

Nem fognak megbüntetni, mert ebben az esetben nem kell bevallást készíteni.

Ha csak adóterhet nem viselő járandóságod volt, akkor sem kell bevallást készítened.

Az APEH csak azokat bünteti, akiknek volt adóköteles bevételük, és nem készítettek adóbevallást. Ezt onnan tudják, hogy minden kifizetőnek adatszolgáltatási kötelezettsége van az APEH felé, és adóazonosítójel és adószám alapján ellenőrzik, hogy aki kapott ilyen jövedelmet, az küldött-e be bevallást.

2010. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Az az igazság hogy még soha nem jártam így, hogy ne legyen munkaviszonyom,és abszolút nem tudtam hogy ilyenkor mi a teendő.
2010. máj. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!