Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónap munkaviszony után mit...

3 hónap munkaviszony után mit várhatok a munkaügyi központtól? Ha járadékot nem is, de ingyenes képzést, vagy munkaajánlatot, ami nem közmunka?

Figyelt kérdés
Álláskereső vagyok, előtte külföldön éltem sokáig. Magyarországon 3 hónap bejelentett munkaviszonyom volt, illetve nappalin tanultam, diákmunkák évekig etc. szóval szakmai tapasztalatom van, jogosultsági időm nincs. Segélyt vagy nem tudom épp hogy hívják tehát nem kapok. Azon gondolkodtam, hogy regisztráltatom magam a munkaügyi központban, mert ugyan csak egy hónapja keresek állást és van is függőben néhány, de szeretnék mihamarabb kezdeni valamit magammal, tanulni (ingyen) egy új szakmát szuper lenne, bár hetek óta nem elérhető a képzések menüpont a honlapon, vagy talán még értelmes munkaajánlatot is kaphatok ott. De közmunkára nem akarok menni, egyrészt mert segélyt úgyse kapok, másrészt súlyos pollenallergiám van. Igaz, hogy ha bejelentkezem, köteles vagyok bármilyen munkát elfogadni? Köszönöm!
2011. aug. 4. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapig voltam munkanélkülin, egyetlenegy munkát sem ajánlottak fel (tavaly, Pest megye). Az oktatást viszont érdemes lenne kihasználni. Ilyenkor augusztusban szokták kialakítani az oktatásokat, így hónap végétől lehet érdeklődni.

De addig is hívd fel őket (oktatási referens), biztosat ők tudnak mondani.

2011. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!