Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Már végképp nem értem az...

Már végképp nem értem az adóbevallást. Részletek lent? Igen, lent.

Figyelt kérdés

Tavaly január hónapban dolgoztam csak. A munkahelyem nem csinálta meg az adóbevallásom.


A nav honlapján a következőt olvasom:


"Ki kérhet bevallási tervezetet?


Az ügyfélkapuval nem rendelkező adózó, amennyiben bevallási kötelezettségének még nem tett eleget, 2017. március 15-éig postai úton, SMS-ben vagy elektronikus úton kérheti, hogy az állami adó- és vámhatóság az adóbevallási tervezetet papír alapon, postai úton továbbítsa részére."


Ám a levelemben a következőt olvasom:


"HA EGYETÉRT AZ ADÓBEVALLÁSI TERVEZETTEL, AMIT A NAV KÉSZÍTETT ÖNNEK, akkor nem kell tennie semmit. Ebben az esetben 2017. május 22-én a NAV által elkészített tervezet lesz az Ön hivatalos adóbevallása."


Márpedig én egyetértek.


2017. márc. 1. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amit kérni kell az az, ha nincs ügyfélkapud, akkor postai úton küldjék ki neked a bevallás tervezetet, hogy megtudd nézni ha meg akarod, ha van ügyfélkapud, akkor elektronikusan megkapod minden külön faxni nélkül.


Ha nincs és nem kéred és bízol bennük és május 22-ig semmit sem csinálsz, akkor ez a tervezet automatikusan végleges bevallássá válik így teljesül a kötelezettséged.


Ha nem tetszik rajta valami akkor azt lehet korrigálni illetve továbbra is lehet klasszikus szja bevallást benyújtani, ami ezt a tervezetet felülírja.

2017. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

mivel értesz egyet, amikor még nem is láttad?????


Először megkapod (üfk, vagy kérésre posta), megnézed. Ha egyetértesz azzal, ami benne van, akkor nincs további teendőd...

2017. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1-es, már aláírni sem kell? Ha nem csinálok semmi automatikusan a nav álltal készített lesz az adóbevallásom aláírás nélkül is?
2017. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod azaz meg se mukkansz akkor semmit nem kell csinálni, de osztom hogy legalább illene ránézni
2017. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
... és aláírni sem kell... :)
2017. márc. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!