Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen papírok kellenek az...

Milyen papírok kellenek az adóbevallásom elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Most költöztem Magyarországra így fogalmam sincs mi a teendő.A N.A.V. oldala pedig nem igazán érthető számomra .Diákmunkát végeztem párszor,így valamilyen igazolásra (vagy fogalmam sincs mire) lesz szükségem a diákszövetkezettől.Ezen kívül milyen papírokat kell magammal vinnem a NAV-hoz ,hogy elkészítsék az adóbevallásom?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 11. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A NAV idén elkészíti hivatalból a magánszemélyek adóbevallását. Ha ügyfélkapud van, akkor ott megnézheted március 15. után. Ha nincs, és lakcímre kéred kézbesíteni, akkor SMS-ben jelezd ezt a hatóságnak a következő számon, a következő módon:

06-70/717-7878 módja: SZJA(szóköz)adóazonosítójeled(szóköz)ééééhhnn(születési időpontod csak számokkal)


2017. március 15. után a kérésed már csak az ügyfélszolgálaton nyújthatod be. SMS-ben még van 3 napod rá!


Nekik nem kell hozzá semmilyen igazolás, hiszen minden munkáltató, kifizetőhely adatot szolgáltat havonta a dolgozóknak kifizetett bérekről a NAV-hoz. Abból fogják elkészíteni.

Igazolásra akkor van igazán szükséges, ha magad akarod megcsinálni a bevallásod. De ha nem volt más jellegű adóköteles jövedelmed a fentieken kívül, akkor nincs erre szükséged.

2017. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

#1 Nekem van ügyfélkapum, és én is diákmunkázom, illetve volt egy "rendes" melóhelyem is.

Tehát, ügyfélkapun keresztül kérés nélkül megnézhetem majd amit a NAV elkészített? És azt be kell küldeni valahová? Vagy van valamilyen dolgom vele?

Vagy hogy működik ez?

2017. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kettesnek: ügyfélkapun március 15 után meg tudod nézni, és ha egyetértesz vele, nincs semmi további teendőd, nem kell semmit sehová küldeni.
2017. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!