Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kérhetem meg a NAV-ot...

Hogyan kérhetem meg a NAV-ot hogy csinálja meg az adóbevallásom Ügyfélkapun keresztül?

Figyelt kérdés

Helló,


Van ügyfélkapu regisztrációm, elvileg ezen keresztül is kérhetem, hogy csinálják meg az adóbevallás tervezetet, de nem igazán találom hogy mégis hol tudom őket megkérni erre... Valaki tudna segíteni ebben?


(Levélben, SMS-ben azért nem akarom mert nem szeretném, hogy postán küldjék ki a tervezetet.)



2017. febr. 18. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Én naponta legalább kétszer megválaszolok itt ilyen kérdéseket, sztem kb csak a lap aljáig kéne görgetned, és megtalálnád a választ.

Ha van ügyfélkapud, automatikusan elkészíti a NAV az adóbevallásod, és március 15 után ügyfélkapun keresztül megnézheted.

2017. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Annak készítik el, aki bérből-fizetésből él és nincs más jövedelme, pl. nincs vállalkozása. Nekik nem kell kérniük, automatikusan megcsinálják.

Aki vállalkozó, akár fő- akár mellékállásban, annak magának kell megcsinálnia.

2017. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Előző vagyok, elküldtem véletlenül, ezt még le akartam írni:

tehát ha alkalmazott vagy és megfelelsz a feltételeknek, akkor nem kell kérned, megcsinálják.

2017. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1: mindenkinek elkészítik kérés nélkül. Kérni a kipostázást kell, ha valakinek nincs üfk-ja, nem a készítést :)

Kivéve ev, áfafizetésre kötelezett mszem

2017. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

És mi van akkor, ha van ügyfélkapu regisztrációm, de ezer éve lejárt a jelszavam? Attól még megcsinálják, de nyilván csak akkor fogom látni, ha az igényelt új jelszóval majd egyszer belépek?

Vagy ha nem, akkor meddig kéne megújítanom a jelszót? Nem találtam erre vonatkozó konkrét infót a neten. Ha valaki biztosat tud, azt megköszönöm :)

2017. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!