Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pályakezdőként nincs lehetőség...

Pályakezdőként nincs lehetőségem valami féle adó kedvezményre?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok másfél éve dolgozom bejelentett munkahelyen. Az fizum kb 30 % csak úgy elillan. Jelenleg tanulok esti suliban a munkám mellett. A START kártyán gondolkodtam, de az csak a munkavállalómnak jó, nekem nem. Elsősorban az érdekelne, hogy van e bármiféle kedvezményem amit igénybe vehetek. Félreértés ne essék nem segélyekre gondolok, hogy lehúzzam az országot, hanem adókedvezményre vagy esetleg különféle támogatásokre. Mert elég bosszantó, hogy tolják előre a kisebbségeta kissebséget akik java ( hangsúlyozom: ,,JAVA" tisztelet a kivételnek) sem dolgozni sem tanulni nem akar. Ezzel nem őket akarom bánteni, mert engem nem érdekel az se,ha milliárdokat kapnak,de akkor egy magyar pályakezdő diák aki 2 műszakban dolgozik és melette még tanul is miért nem kaphat pl: önkormányzati lakást, kedvezményes adót, jogosítvány támogatást...stb bezzeg ők igen. Könyörgöm magyarországon élünk és mindenkin segítenek azon a pénzen amit tőlünk szednek el. Meddig mehet ez még? Csodálkoznak, hogy nincs itthon szakemberünk? miért maradnának itthon? külföldön megbecsülik és meg ios fizetik a jó munkaerőt itthon viszont csak lehúznak és odaadják mindenféle embernek akik büszkék arra, hogy a társadalom söpredékei. Mikor mondja már azt,hogy elég és nincs tovább? Mégegyszer elnézést kérek minden népcsoportól akik becsületesen dolgoznak és teszik a dolgukat !!!!

2017. márc. 28. 12:58
 1/6 A kérdező kommentje:
A helyesírásért elnézést, de picit feldúlt vagyok :(
2017. márc. 28. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Ne hisztizz már...

Nincs ilyesmi.

Van a családi adókedvezmény, havi 10000Ft (ha születik gyereked)

Meg van a friss házasok adókedvezménye, havi 5000Ft, két évig, ha összeházasodsz valakivel.

Miért kéne az államnak támogatnia a te munkavállalásodat? (ezt úgy hívják közmunka)

A cégen belül hisztizz, hogy küldjenek el tanfolyamra, kapjál fizuemelést stb. Kapitalizmus van, köszöntelek benne :D

2017. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nincs. kapitalizmus van.vagy bűnözöl hogy ne bukj le vagy bérrabszolgamunka vagy utca.
2017. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami betegséged nincs? Én pl csak tavaly tudtam meg, hogy csomó betegségre jár adókedvezmény.
2017. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem nagyon van, valóban sokszor nem oda megy a pénz ahová a legjobban kellene.

Lakhatáshoz lehet igényelni albérlettámogatást, de annak feltétele, hogy a munkahelyed a lakcímedtől ~messze legyen. Pontosabb infót a munkaügyi központból kapsz.

Mindamellett nehéz kihasználni, mert kevesen adnak számlára albérletet, feketén nem működik, igazából kb. csak azért van, hogy adózzanak az államnak az albérletet szolgáltatók. De ha valaki ad számlára az biztos drágább lesz, mint anélkül. Ha jól emlékszem max. 50000 forintot térít az albérlet árából, ami évente csökken.


Más adókevezményről nem tudok. Kb. csak a munkáltatónak jelent előnyt, hogy 25 év alatt vagy. (Felsőfokú végzettség nélkül.)

2017. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

évek óta nincs start-kártya...


a kisebbségi dolgozó meg pont annyi adókedvezményt kap, mint te. Semennyit.

2017. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!