Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik ebben az esetben...

Hogy működik ebben az esetben az adózás?

Figyelt kérdés
Ha vettem 4 millióért egy házat,de azt 5 éven belül eladtam 6 millióért, akkor ugye kellene adót fizetnem. De a megadott időn belül, vettem egy másik lakást, szintén 6 millióért, voltak is kint felmérni az ingatlant, azt mondták így nem kell adóznom. Ezek szerint nem kell fizetnem semmit? Vagy azért kell fizetnem ettől függetlenül, hogy a 4 milliósat 6-ért adtam el?

2017. ápr. 10. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell adót fizetned. Az régen volt, hogy ha másik ingatlant vettél, akkor nem kellett.
2017. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez tavaly volt, hogy azt mondták venni kell másikat. Kint volt a NAV és ők azt mondták, hogy nem kell adózni. Nem értem. :(
2017. ápr. 10. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:

SZJA és illeték nem ugyanaz!


SZJA-t értékesítés esetén kellhet fizetni, míg illetéket vásárlás esetén.


Ha 1 éven belül eladsz ingatlant, és veszel is egyet, akkor csak az értékük különbözete után kell fizetni vagyonszerzési illetéket. Itt most 6 millióért adtad el, és 6 millióért vettél. Tehát illeték = nulla.


Viszont az értékesítés miatt a haszon után (adózatlan jövedelem) kellhet SZJA-t fizetned. Ez nem egyenlő az illetékkel!

Azt, hogy kell-e ténylegesen akkor tudjuk meg, ha elmeséled, melyik évben vetted, és pontosan mennyiért, valamint melyik évben adtad el, és pontosan mennyiért. Az adózást az is befolyásolja, hogy milyen költségeket tudsz elszámolni az értékesítésből származó bevételeddel szemben. Ilyen költség lehet a megfizetett vagyonszerzési illeték, az ügyvédi díjak, földhivatali eljárási díjak, értéknövelő beruházás költségei (tisztasági festés stb. nem számít értéknövelő beruházásnak). Ezeket a kiadásokat tudni kell hitelt érdemlően igazolni. Ha nem tudod, akkor nem is számolhatod el a bevételeddel szemben.

2017. ápr. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
Szja fizetés alól nem mentesülsz, ha ingatlanbe fekteted a hasznot. Korábban volt ilyen szabály, de megszűnt. Méltányosságból kérhető most is, de annak nyomós oka kell, hogy legyen, pl. a családi körülményeitek váratlanul változtak meg (5-ös ikreitek születtek, és nagyobb lakás kell).
2017. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!