Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illeték-kiszabásnál nem...

Illeték-kiszabásnál nem értéknövelő-e, ha a vásárolt lakást hosszabb ideig ingyen használja még az eladó, és ez a szerződésben rögzítve van?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 20. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lehetne ez értéknövelő tényező...
2017. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, hogy ez miért lenne értéknövelő?

Ráadásul semmi köze az illetékkiszabáshoz.

2017. ápr. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:

Szerintem arra gondol a kérdező, hogy a szerződéses összeg alacsonyabb, mint a környéken a hasonló ingatlanokra megszokott, lévén, hogy a szokásosnál hosszabb a kiköltözési határidő. És a kérdés, hogy ilyenkor hogy járnak el az illeték kiszabásakor.


Nos az illeték kiszabásánál alapvetően a vételárat nézik. Ha az feltűnően alacsony, akkor szabják ki értékbecslés alapján az illetéket. Pár havi bérleti díjnak megfelelő engedmény nemigen tűnik fel, ennél nagyobb különbséget jelenthet az ingatlan állapota, amit úgysem látnak az illetékhivatalban. De ha netán felülértékelnék, azt meg lehet fellebbezni, de ez esetben nemigen fogják elfogadni, hogy a több hónapos kiköltözési idő miatt alacsonyabb a vételár.

2017. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az illetéket a NAV szabja ki, és ha a környéken hasonló kaliberű ingatlan értékéhez viszonyítva alacsonyabb az ingatlan adásvételi szerződésében megszabott vételára, akkor szokták megtekinteni az ingatlant, hogy meggyőződjenek róla, tényleg nem ér annyit, mint a "többi".

Az illetékhivatal tett olyat régen, hogy többnyire megtekintés nélkül felértékelte az adásvételi szerződésben lévő értékhez viszonyítva, és az is jellemző volt, hogy többnyire nem fogadták el a fellebbezést. Ezért fizettem én 1 millióval több érték után illetéket egy lepukkant lakásért. Azóta is szidom őket. :)

A NAV gyakorlata, hogy kimennek, megnézik...

2017. ápr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!