Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tippekért cserébe befolyt...

Tippekért cserébe befolyt pénz? (sportfogadás)

Figyelt kérdés

Hali!


Egy külföldi, angol nyelvű weboldal tulajdonosa vagyok, ahol az embereknek pénzért cserébe nyújtok sportfogadási tanácsokat (ergo tippeket kapnak).


Én sem hittem volna, hogy ebben van pénz, aztán mégis lett. Jelenleg havi átlag 800-1000 eurót keresek vele.


Már a legelején bejegyeztettem vállalkozásnak, azon belül tanácsadási opcióval. Viszont akkor még nem hittem volna, hogy menni fog, ezért csak elővigyázatosságból csináltam, hogy ne lehessen az esetleges eladásokba belekötni.


Na most... az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy kell leadózni? Egyrészt külföldről származik a bevétel (több országból is EU-n belül), másrészt meg -> tuti hogy nem tudnak belekötni abba, hogy tippekért cserébe fizetnek nekem az emberek?


Megkérdezném a hivatalban is, de előbb informálódok itt, nehogy kényes helyzetbe kerüljek.


2017. ápr. 21. 21:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Továbbá: a tranzakció egy szolgáltató által üzemeltetett webshopon keresztül megy végbe, a fizetési mód csak és kizárólag paypal, a pénzformátum euró.
2017. ápr. 21. 21:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ hogy hol van a vállalkozásod bejegyezve, mert ha külföldön akkor az ottani törvények szerint kell adóznod értelemszerűen, és itthon meg úgy látják hogy te onnan kapod a jövedelmed és ennyi. Persze erről legpontosabb információt csak egy jó könyvelőtől vagy a NAV egyik kirendeltségén fogsz kapni hogy mit kell csinálnod ezzel kapcsolatban. Amit tudok hogy a PayPal-os bevételt nem igazán fogadják el jövedelem igazolásnak mert nem tudják csak úgy ellenőrizni csak akkor ha onnan bankszámlára utalod a pénzt, de az is csak akkor ha a bank gondol egyet és kiadja az adóhatóságnak a gyanús pénzmozgást.

Én csak nyomokban hallottam erről, azért is írom hogy azért picit képben legyél, de legjobban akkor jársz ha hivatalos helyen érdeklődöd meg, mert olyan törvények, rendeletek vannak amik naponta változnak és ezeket csak adott munkakörben dolgozott emberek tudják meg a leghamarabb és vigyázni kell ezekkel mert ha később tudsz meg valami új módosítást és nem aszerint csinálod a dolgokat akkor könnyen fizethetsz drága pénzeket. Jó szándékból mondom hogy légy résen mert nagyon rafináltak ilyen téren, és mindenről bőrt karnak lehúzni nehogy valaki plusz jövedelmet keressen csak azért hogy jobbá tegye életét...

2017. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
privátban jöhet az oldal címe
2017. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!