Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen vállalkozási formával...

Milyen vállalkozási formával érdemes?

Figyelt kérdés

Évi 8-10M forgalommal számolok aminek a 40%-át továbbítanom kell másnak, aki ráadásul nem is számlaképes. Tudom, ez nem jó, de ebbe ne menjünk bele. Ez nem az én felelősségem tudtommal.

Jelenleg van egy KATA-s vállalkozásom már és én úgy számoltam, hogy bármennyire is szívbe markoló a "veszteség", de ezt is KATA-s formában érné meg a legjobban csinálni, hiába nem írhatom le költségként.

A feleségem nevén lenne az egész, akinek ráadásul főállás mellett ez csak havi 25.000-be kerülne ugye.


Ti mit gondoltok az elképzelésemről?



2017. ápr. 25. 23:56
 1/2 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



KATA a legjobb. 8-10M forgalomról beszélsz, annak 40%-a alvállalkozói költség. Magyarul: 6 millió marad egy évben, ami 500.000.-Ft havonta. Ebből kell leadni 25.000.-Ft-ot+helyi iparűzési adó+kamarai tagdíj.


Ez azért nem kibírhatatlan, marad 450.000.-ha minden mást is számolok. Abból azért meg lehet élni....


Biztosításod viszont nem lesz, mivel a feleséged nevén megy.

2017. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem van már egy KATA-s EV-m főállásban, annak kimaxolom általában az áfa mentes keretét (így is, hogy most emelték 8M-ra). Ezért lenne a feleségem nevén, neki még nincs. :)
2017. ápr. 26. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!