Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy többnapos képzést...

Ha egy többnapos képzést tartok, és a résztvevők nálam szállnak meg, akkor ezt csak úgy tehetem meg, ha a szállásról is adok nekik számlát?

Figyelt kérdés
Szeretnék többnapos képzést tartani a saját ingatlanomban, ahol aludni is lehet. Maga a szolgáltatás nem a szállás, hanem a képzés. Hogyan tudom ezt megtenni? Csak úgy, ha szállásról is tudok számlát adni?

2017. ápr. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs könyvelőd?

Merthogy nagyon nem mindegy, hogy KATA-s vállalkozó vagy esetleg adószámos magánszemély vagy egyesület vagy, stb.

2017. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van könyvelőm, KATA-s vagyok.


Viszont azért van a gyakorikerdesek.hu, hogy az ember itt tudjon feltenni kérdéseket, hátha valaki zsebből vágja ezt, és nem kell minden kérdésemmel a könyvelőmhöz, a cukrászomhoz, a gyógyszerészemhez menni. Ugye.

2017. ápr. 26. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem támadtam, csak megkérdeztem, van-e könyvelőd - nem tudom, miért kell rögtön "keménykedni"...

Ha fontos, NAV-os dolgot akarok megtudni, akkor nem a gyakorin érdeklődök, hanem hivatalos helyen, pl. NAV call center vagy könyvelő. Sokba kerülhet, ha a gyakorin rossz választ kapsz...- na mindegy...


Azt biztosan állíthatom, hogy KATA-s vállalkozóként nem adhatsz ki számlát szálláshely szolgáltatásról, csak magánemberként adhatsz ki szobát - de ott meg van valami bejelentési kötelezettség - ezt mondjuk egy könyvelő jobban tudja - ezért írtam azt, amit.

2017. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért az nem helyes, ha pl. a gyógyszerésze helyett valaki a gyakori kérdések fórumán kap választ Pacal Krisztinától, Okoska Józsitól, vagy Huffnágel Pistitől...

Persze, kérdéses, hogy kinek mit ér meg az egészsége. Ugye?

Amúgy az sem mindegy, szakmai kérdéseket tesz fel, amire esetleg egy nem képzett, laikus (de jóindulatúan találgató...) személytől fogad félrevezető választ. Aztán majd fizethet, mint a katonatiszt... Ugye.


Javalatom: cipőt a cipőboltból...

2017. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Whispering Tree ***** válasza:

Igen, meglehetősen "kedves" a kérdező hozzáállása. Ugye. :)


Jó, hogy nem az ügyfelünk....

2017. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi, 4-es, 5-ös, hogy "megvédtetek" :-) (1,3 vagyok)
2017. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg jelezzétek a gyakorikerdesek.hu készítőinek, hogy ne lehessen kérdezni az oldalon, mert "cipőt a cipőboltból". :D
2017. dec. 3. 14:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom, kérdező, azért a "lényeget" siokerült megragadnod - pedig a 3-as válaszomban ott a kérdésedre a válasz is (KATA-sként nem számlázhatsz szálláshely szolgáltatást).

Szívesen :-)

2017. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!