Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem irtam alá a munkaszerző...

Ha nem irtam alá a munkaszerződést attól. Még be lehetek jelentve? Azt mondta a főnoknő h. bejelentett es a szemelyimet stb. odaadtam es leadtak.

Figyelt kérdés
De semmit sem irtam meg alá. Attól még be lehetek jelentve hivatalosan?

2017. ápr. 26. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, semmi nem zárja ki.


A munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató kötelessége, nem a dolgozóé. Ha a munkáltató ezt nem teszi meg, akkor a dolgozó a munkába állását követő 30 napon belül azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyát erre hivatkozva.


30 nap után erre hivatkozva már nem teheti meg, onnantól kezdve olyan, mintha egy feketefoglalkoztatásba "beleegyezett" volna.


Csak tanulságként: A személyi igazolványt (és semmilyen fényképes igazolványt) nem adunk oda senkinek úgy, hogy nem tudjuk követni az útját. Fénymásolni is csak akkor lehet, ha Te abba beleegyezel. Ha adat kell belőle, akkor írják ki, aztán kötelesek visszaadni Neked abban a pillanatban!


Kérd vissza sürgősen a személyi igazolványodat, és érdeklődd meg, hogy mikor kapsz munkaszerződést.

2017. ápr. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a személyes okányokat csak lefénymásolták és visszaadták , és ezeket adták le a konyvelőnek. De én nem kaptam semmilyen bizonyítékot arra vonatkozva hogy be vagyok jelentve az adóhatóságnál vagy sem, és sem kaptmunkaszerződést sem kaptam.
2017. ápr. 28. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A választ már megkaptad. Az adóhatósági bejelentésről is kell, hogy adjon a munkáltató egy "igazolást", pontosan azért, hogy lásd, hivatalosan foglalkoztatnak.

De ahogy már írtam, előfordulhat, hogy a "könyvelő" (mert mindig azokra kenik a dolgokat) késve rendezi a papírmunkát, ettől még lehet, hogy be vagy jelentve.


Kérdezd a munkáltatót, azért van a szád. :)

2017. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!