Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2016-ban nem volt semmiféle...

2016-ban nem volt semmiféle bevételem. Ilyen esetben nem kell adóbevallást kitöltetnem?

Figyelt kérdés
2015-ben diákmunka keretében dolgoztam néhány hónapot, amiről természetesen elkészítettem a bevallást. Most, hogy 2016-ban nem dolgoztam, tehát adóköteles bevételem nem volt, kell nullás adóbevallást beadnom? Az eSZJA felületére be tudtam lépni az ügyfélkapuból, de nem akarom hibásan leadni, a nullás adóbevallással kapcsolatban pedig nem találtam információt a NAV-nál. Köszönöm!

2017. máj. 1. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs bevételed, nincs miről adóbevallást készíts. Józan paraszti ész.
2017. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelmű, viszont én csak azért szerettem volna megbizonyosodni erről, mert nem volt világos a számomra, hogy a NAV ezután nem fogja-e azt gondolni, hogy nem tettem eleget a kötelezettségeimnek, amiért 2015-ben nyilatkoztam, azonban a tavalyi évről nem küldtem bevallást.
2017. máj. 1. 10:48
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Nullás bevallást kellene küldeni, különben nem tudja az adóhivatal, hogy nem volt bevételed, és simán rád ver egy bírságot a bevallás elmulasztása miatt.


Töltsd le az ABEV programot, és azzal csináld meg. kb 5 perc az egész, majd beküldöd ügyfélkapun.

2017. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, éppen erre gondoltam én is: vajon honnan tudná biztosra a NAV, hogy nem volt semmi bevételem?
2017. máj. 1. 11:10
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nettó hülyeség ez, már bocs. Volt olyan időszak, mikor otthon voltam, a sulit már elvégeztem, de munkám még nem volt abba az évben és nem adtam be semmi bevallást, mert miről?

A nagy büdös francokat, azt küldött a nav, nemhogy még büntetést meg felszólítást. Ennyire hülyeséget ne írj már...

2017. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
#5 attól mert te nem kaptál, még nem jelenti azt, hogy más se fog kapni.
2017. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha nincs adóköteles jövedelmed, nem kell adóbevallást beadnod. Ahogy pl a nyugdíjasoknak sem kell, pedig ők még pénzt is kapnak (mármint akkor nem kell, ha nem dolgoznak nyugdíj mellett).

2017. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a NAVos tájékoztatót olvasnátok el:

"Önnek nem kell bevallást teljesítenie, ha az adóévben egyáltalán nem volt bevétele, vagy csak olyan bevételt szerzett, amelyet a törvény rendelkezései szerint nem kell bevallani"

[link]


Ha nem volt adóköteles bevételed, nem kell bevallást készítened. Nullás bevallás "elmulasztása" pedig nincsen, így nem is büntet érte a NAV. Más kérdés, ha csak a rendezendő adód nulla és úgy nem csinálsz bevallást. Azt viszont nem nullás bevallásnak nevezik.

2017. máj. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem muszáj

A NAV latja, hogy nem volt jövedelmed.

2017. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ennyit az okoskodó válaszolóról, hogy kell a bevallás....
2017. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!