Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkormányzat által folyósított...

Önkormányzat által folyósított foglalkoztatást helyettesítő támogatás (22.800 ft) után kell e adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna kikérni köztartozás mentes igazolást, és az a válasz jött vissza, hogy megtagadják, mert nem nyújtottam be adóbevallást a 20!3-as évről. Csak azt kaptam, semmi mást. Egyáltalán volt adóbevallási kötelezettségem? Tegnap már mindenhol rámcsapták a telefont, hogy majd hétfőn érdeklődjek, addig meg idegeskedjek, hogy fogok e kapni igazolást, ha pótolom a bevallást, már ha szükséges.
2017. ápr. 8. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A foglalkoztatás helyettesítő támogatás adómentes jövedelem az SZJA törvény alapján.

Ha csak ilyen jövedelmed volt, akkor alapból nem kell bevallást készíteni róla.


Nem tudok olyan szabályról, hogy ha NAV-os igazolást kérsz, akkor köteles vagy akkor is bevallást készíteni, ha nincs miről. Nekem ez abszurd. De ha már ennyire kocka a NAV, akkor csináld meg utólag, aztán örüljenek.


Én olyan információt olvastam a NAV honlapján, hogy abban az esetben, ha valamelyik évről hiányzik bevallás (pontosabban, nem nyújtottál be, mert nem is kellett volna), akkor ezt a tényt az igazoláson feltüntetik, de arról, hogy emiatt "megtagadhatják" az igazolás kiállítását, sehol nem találok jogszabályt.

2017. ápr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pedig ezt a határozhatot kaptam. Szó szerint ez állt benne, hogy megtagadják az igazolás kiadását erre hivatkozva. Egyébként már 3 éve, de se egy felszólítást, semmit nem kaptam.
2017. ápr. 8. 07:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja ès minden hivatalos papírom el van téve, de arról az évről elszámoló papírom sincs, ami alapján ugye kellene kèszíteni a bevallást...
2017. ápr. 8. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az FHT után nem kell adóbevallást készíteni.

Felszólítást, vagy bármi mást azért nem kaptál, mert nem volt abban az évben kifizetőtől származó jövedelmed (a kifizető jelenti a NAV felé a kifizetéseket), de ettől függetlenül még lehetett más adóköteles jövedelmed (pl. ingóság értékesítésből)

Azért nincs arról az évről "elszámoló papírod", mert nem kaptál adóköteles jövedelmet (kifizetőtől)


Ilyen esetben nullás bevallást kell beadnod az adott évről és akkor megkapod a NAV-os igazolást.

(azért nem adja ki a köztartozás mentes igazolást, mert nincs bevallásból származó alapja annak, hogy abban az évben nem volt adóköteles jövedelmed. Csak a bevallás hiánya nem igazolja azt, hogy nem keletkezett adóköteles jövedelmed és adófizetési kötelezettséged az adott évben.)

2017. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen sajnos ez van.


Nem kell bevallást adnod azokra az évekre, amelyekben nem volt adóköteles jövedelmed, de ha köztartozás mentes igazolást akarsz, akkor mégis kell - nullást. Ilyen esetben "visszamenőleg".

2017. ápr. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Már elkészíttettem egy nullás bevallást, és remélem ki fogják így adni.
2017. ápr. 10. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!