Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV mindenkinek elkészíttett...

A NAV mindenkinek elkészíttette az adóbevallás tervezetet? Eddig úgy tudtam, hogy nekem a munkáltató fogja, de mondta, hogy kérjem ki ügyfélszolgálatról és az 1+1-et is ott tudom leadni.

Figyelt kérdés

2017. máj. 2. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a NAV azoknak készíti el, akikről adatot kapott, mint pl. munkavállaló. Ha más bevallandő jövedelem nincs, akkor annyi az adóbevallásod. Azt már lekésted, hogy neked kiküldjék postán, de

1.) ügyfélkapud van és megnézed ott. jóváhagyod, az 1 %-okat fölajánlod. Ügyfélkaput bármelyik kormányablakban nyihatsz.

2.) bemész a NAV-hoz ott ki tudják nyomtatni, megnézed, 1 %-ot kitöltöd, kész.

3.) nem csinálsz semmit, az NAV-nál lévő előzetes lesz a végleges. 1 %-ot nem tudsz fölajánlani és ha a munkáltató bármi miatt mégis téves adatot szolgáltatott, akkor az lesz a bevallásod. Ha ezt módosítani akarod, azt már csak önellenőrzéssel tudod.

Üdv

Éva Adótanácsadó

2017. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!