Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltató által kértem...

Zzerg kérdése:

A munkáltató által kértem adóbevallást de vissza akartam vonni, h önadózó legyek, erre azt mondták már nem áll lehetőségem. Ilyen esetben nem tehetek akkor semmit?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy. Akár be is adhatsz egy saját bevallást, azért nem fognak megbüntetni, mert 2 bevallásod van. Valószínűleg az egyik érvénytelen lesz, de erről meg fogsz tudni értesülni. Önellenőrzéssel meg lehet javítani a dolgokon, ha valami nem tetszik.
2016. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, pontosan ez történt, hogy közben beadtam egy sajátot is, azt nem lehet tudni, h melyik lesz érvénytelen, a munkáltatóé vagy a sajátom? előzőleg máshol is dolgoztam, de azt nem vette bele a jelenlegi munkáltatóm ezért is aggódok, hogy azt ilyenkor utólag belefoglalják?
2016. febr. 3. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Az önellenőrzést akkor kell/lehet beadni, amikor már az eredeti bevallási határidő eltelt. Addig csak a legelsőnek elkészített bevallás az élő. Ez esetben, amit a NAV elkészít. Majd azért figyeld az ügyfélkapun keresztül, hogy melyik került feldolgozásra valójában bevallásként a neved alatt, és majd ha kell, akkor adj be egy "önellenőrzést"!
2016. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem jól tudod, önellenőrzést - azt hiszem 2014 óta - a bevallás benyújtására előírt határidőt megelőzően is be lehet nyújtani.

Ilyenkor a helyesbített adó, az általános szabályok szerint válik esedékessé.

2016. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!