Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az SZJA adóbevallással még...

Az SZJA adóbevallással még fizetendő adónak mi a fizetési határideje? Vagy a NAV értesit mikor és hova kell fizetni?

Figyelt kérdés
ABEVJAVAvál töltöttem ki, és mutatta hogy még mennyit kell fizetni. De azt hogy hova és mikor már nem! Bravo NAV.

2017. máj. 3. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Május 22.

2017. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bevallás beadásának napja.

Én is fizetek, nem kapkodom el. :-)

2017. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy az nem egyértelmű hogy a fizetés határideje az egyben a bevallás határideje...
2017. máj. 3. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Csak jelzem, hogy a bevallásnak van kitöltési útmutatója. Mind online, mind papír formában történő olvasása esetén - amióta világ a világ - az első információk között szerepel az, amiről Te állítólag nem kaptál tájékoztatást.
2017. máj. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Honnan kéne tudnom, hogy van útmutatója? Mindig az abevben töltöm le a nyomtatványt. Miért nem pakolják bele a plusz infót oda? Még hány sugónak a sugóját kell elolvasni? Hál Istennek Googleal megtaláltam. Nem is mertem már felmenni a honlapjukra. Kész agyrém ott megtalálni bármit ami számomra releváns.
2017. máj. 5. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Akkor most már tudod. Minden formanyomtatványnak van, főleg a NAV-osoknak.
2017. máj. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak jelzem, hogy az ÁNYK-s súgóban (kitöltési útmutató) nincs benne a fizetési határidő, csak a számlaszám.

A hátridő bent van a PDF alapú kitöltési útmutatóbban: [link]


A számlaszám és egyéb befizetési módok az eszja GYIK-ben vannak bent:

[link]

[link]

2018. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt kell keresni a GYIK PDF-ben:

26.Ha a bevallási tervezet befizetendő személyi jövedelemadót tartalmaz,

milyen mód(ok)on, lehet azt befizetni?

2018. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!