Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiderült, hogy a volt munkálta...

Kiderült, hogy a volt munkáltatóm nem fizetett utánam járulékokat az egész tavalyi évben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Se járulékbevallást nem adott be, és meg se fizette a járulékokat: az szja előleget és a nyugdíjjárulékot sem. Azért nem tűnt fel mert a TB-t fizette és be is voltam jelentve. Most felszámolás alatt van a cég, már nem ott dolgozom, mit tehetnék? ráadásul idén az SZJA bevallásom nem is tudom megcsinálni, mert adóbevallás tervezetet sem kaptam, mert ugye nem vallották be a járulékokat. Félek hogy engem fognak megbüntetni ha szólok az adóhatóságnak mert nincs semmi bizonyítékom ellene.

2017. máj. 5. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szerencsére nem a te sarad, ebben az esetben neked nem lesz belőle hátrányod (őket megbüntetik, de mivel felszámolás alatt vannak, ez úgyis mindegy nekik már).


Egyszerűen menj be a NAV ügyfélszolgálatára, és kérd a segítségüket az adóbevallás elkészítésében, természetesen vidd magaddal az összes fizetési papírodat, szerződést és mindent, ami bizonyítja, hogy te ott dolgoztál.

2017. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató a béredből levonta a kötelezőket, de nem fizette tovább az államnak, abból a dolgozónak hátránya nem lesz. Nem lehet, mert attól kezdve, hogy levonta, készfizető kezesként felel érte. Az sem a Te sarad, ha nem vallotta be.


"a TB-t fizette". Ezt nem értem. Egyiket befizette, a másikat nem? Egyébként TB kifejezés nincs már, helyette egészségbiztosítási járulékok vannak.


Nekem a leírásodban valami nem kerek.

Egyáltalán volt szerződésed, kaptál bérpapírokat, fizettek bért, vagy feketén dolgoztál?

2017. máj. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem adott be bevallást, hiába fizette az egbiztet, azt nem tudják hozzád kötni. Ráadásul a bevallás fontosabb a befizetésnél.

Mondjuk nem hiszem, hogy valaki nem vall be, csak fizet, és örül a fszla túlfizetésnek...

A zöld lámpának ehhez semmi köze, bement a 1041, az elég hozzá. Nem tökéletes még a rendszer

2017. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt szerződésem, a felszámolótól tudom, hogy nem jelentett ki, amikor orvoshoz mentem akkor zöld volt a lámpa, úgy tűnt minden rendben. Viszont csak a 2015-ös évben kapzam bérjegyzéket mert 16-ban már nem adott különféle indokokkal, ha kértem azt mondta hogy majd ad de csak igérgette. Pár bankszámlakivonatom van amikor utalt hogy levonta a járulékokat mert volt hogy nem akart utalni, mondta higy csak készpénzben rud fizetni.
2017. máj. 6. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Van a cégnek egy felszámolója. Ő gyakorolja most már a munkáltatói jogokat. Tőle kell kérned azokat az iratokat, amikre szükséged van, más már ez ügyben tenni semmit nem tud.


Ha fizetett bért, de nem vallotta be, az is az ő dolga, hogy intézkedjen, hiszen azért van ott. Felszámolja a céget, ami azzal jár, hogy totális ellenőrzése alá vonja, kezeli a vagyonát, értékesíti azokat, és gyakorolja a dolgozók felett a munkáltatói jogokat. A volt dolgozók ügyeit is kénytelen intézni, ha köze volt a céghez.

Itt a gyakorin hiába keresel erre megoldást, ott a "főnök".


Kaptál igazolást arról, hogy milyen jövedelmet, és mennyit szereztél tőlük? Ha már nem ott dolgozol, akkor ADATLAP fejlécű jövedelemigazolást kellett, hogy kapjál ahhoz, hogy az adóbevallásod elkészíthesd.


Amelyik hónapban kaptál bért, van róla bérpapír? Mindegy, milyen módon fizették ki, kaptál róla bérpapírt? Van olyan hónap, amelyre nem fizették ki a béred? Leszámoláskor milyen iratokat kaptál a cégtől? Akkor már felszámolás alatt állt a cég?


Írd már meg, hogy mid' van, mert így csak tippelgetni lehet!!!

2017. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!