Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A tavalyi évben nem igényeltem...

A tavalyi évben nem igényeltem a családi kedvezményt, a munkáltató mégis egész évben elszámolta. Ki a felelős?

Figyelt kérdés
Most az adózásnál derült ki és vissza kell fizetnem 120 ezer ft-ot. Mi a teendő ilyenkor? A cég fizet vagy én?

2015. máj. 9. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
te fizetsz. Kizárt, hogy nem tűnt fel egy évig, hogy több pénzt kapsz.
2015. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te egy évig meg se nézted komolyan a bérlapod, hogy mit számfejtenek neked??
2015. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel Te kaptál többet, mint amennyi járt volna, ezért Neked is kell visszafizetned az összeget.


Ki a felelős? Hát a munkáltatód! Mivel nem kérted, ezért nem is lett volna joga megadni. Most ha kapna egy NAV ellenőrzést, akkora bírságot fizetne, hogy csak na!

Talán erre hivatkozva kérhetnéd őket, hogy legalább fizetési előleg formájában támogassák meg a problémádat.


Abban az esetben, ha valaki azért fizet be év végégn 10 ezer forintnál több adót, mert év közben olyan nyilatkozatot tett meg, amire nem lett volna jogosult, vagy a nyilatkozatában megadott valótlan adatok miatt keletkezik befizetnivalója, különbözeti "bírságot" is köteles fizetni.

Mivel itt nem Te vagy a felelős, hanem a munkáltatód, ezért azt a bizonyos különbözeti bírságot nehogy rászámoljátok, és befizesd!!!


Ha berendel a NAV, nyilatkozd le, hogy Te nem kérted év közben a családi kedvezményt, "kereskedejenek" a cégednél, nem vagy hajlandó miattuk még bírságot is fizetni! Ennyi.


De a jogtalanul kapott családi kedvezmény összegét kénytelen vagy Te befizetni, még akkor is, ha nem vagy hibás benne!


Van mód 6 havi részletfizetést kérni a bevallásban. Ez is egy segítség lehet...

2015. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Táppénzen voltam és csak sms jött az összegről, ezért nem volt bérpapír és csak év végén tudtam meg, hogy elszámolták nekem a családi kedvezményt.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2015. máj. 10. 12:50
 5/6 Ebifal válasza:
Én most ugyan ebben a cipőben vagyok. Nem igényeltem, a mostani igazoló papiromon meg megis ott van. Nem értem miért!
2019. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyeztess a munkáltatóval, lehet, hogy csak adminisztrációs hiba. Ha nem, akkor fizetnivalód Neked van, viszont a különbözeti "bírságot" ne számítsd fel rá. Ha kutakodik a NAV, majd eljut a cégedhez, aztán bírságolja azt.

Sajnos a jogtalanul kapott kedvezményt Neked kell visszafizetned, hiszen hozzád jutott el. Viszont a bírság kizárt Nálad.

2019. febr. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!