Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kapnék 5 millió forint...

G' kérdése:

Ha kapnék 5 millió forint készpénzt ajándékba egyik külföldi rokonomtól, akkor azt mennyire lenne jó ötlet a folyószámlámra tenni? Megkérdezné valaki, hogy honnan van ez a sok pénz? Lehúzna valaki belőle?

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 00:53
1 2 3
 11/22 Carragher_x ***** válasza:
16%

"más módon nem nagyon fog értesülni"

Sok más módon értesülhet:)


Amúgy a kérdezővel be kell valljam, az a legnagyobb problémám, hogy egyszerűen nem értem a motivációt. Pl akik szürkén, feketén dolgoznak havi 200-ért, azok is ugyanolyan tolvajok és semmiféle erkölcsi feloldozást nem ad a motivációjuk, de legalább értem, hogy ezt azért teszik, hogy a felszínen maradjanak meg vmiféle emberhez méltó életet élhessenek. Ez is ugyanúgy lopás, csak értem az okot. De az, hogy bejön 5 milla talált pénz és rögtön azon agyal, miként lehetne lopni pár százezret (még csak nem is irreális mértékű elvonásról van szó), azt egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni:D

2017. máj. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
Mert te egy fedhetetlen, minden törvényt betartó Isteni lény vagy, azért nem tudod felfogni. Önmagában áldás, hogy szóba állsz ilyen "koszos tolvajokkal.
2017. máj. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Az a pár százezer 5 millió esetében egész pontosan 900 ezer forint lenne, majdnem egy millió. És bár ajándékozás esetében valóban talált pénzről beszélünk, átlagos szinten élő embereknél többnyire nagyon nem mindegy, hogy 4 vagy 5 millió plusszal gazdálkodhatnak. Ha ehhez még hozzávesszük az ország vezetőinek a hozzáállását a közpénzek felhasználásához, valahol érthető a motiváció, ha a kérdező nem feltétlen akar a rokona neki szánt pénzéből közel egy milliót az államnak ajándékozni.

Szerinted ez lopás, jogilag valószínű közel is jársz az igazsághoz, viszont mint tudjuk, fejétől bűzlik a hal.


Amúgy milyen más módokra gondolsz, ami alapján a NAV a pénzről értesülhet? Hacsak a pénzből a kérdező nem vesz ingatlant, autót, ami után ugye illetéket szabnak ki, nem nagyon tudok mit elképzelni.

2017. máj. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Carragher_x ***** válasza:
10%

"átlagos szinten élő embereknél többnyire nagyon nem mindegy, hogy 4 vagy 5 millió plusszal gazdálkodhatnak"

Akkor ennyi erővel magától az ajándékozótól is lophatna nem? Hisz nem mindegy, hogy 5 vagy 6 milliót kap, ugye?:) Vagy bemehetne egy dohányboltba és kedvesen elkérhetné a bevételt, mondván egyáltalán nem mindegy, hogy egy millióval többel vagy kevesebbel gazdagodik:D

Ez messze nem a szükségből lopás kategória, akárhogy is nézzük.


"Amúgy milyen más módokra gondolsz, ami alapján a NAV a pénzről értesülhet?"

Hacsak nem őrizgeti élete végéig a kertben a fa alatt elásva, akkor számos lehetőség van arra, hogy felszínre kerüljön.

2017. máj. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
Mekkora egy álszent fsz ez a csávó.
2017. máj. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Lényeg a lényeg, bankba vinni balgaság lenne. A mai kamatok mellett különösen. Ha ragaszkodsz a bankhoz vidd be apránként, havi 200-300 ezret, amúgy meg költsd el értelmesen azt kész. Aki ezt az illetéket be akarja fizetni az egy barom, egy már többszörösen megadóztatott munkából származó pénzről akar az állam még egy jó vastag bőrt lehúzni, akár lopás akár nem lopás én bizony nem lennék hajlandó ezt megfizetni.
2017. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor ennyi erővel magától az ajándékozótól is lophatna nem? (...) Vagy bemehetne egy dohányboltba és kedvesen elkérhetné a bevételt, mondván egyáltalán nem mindegy, hogy egy millióval többel vagy kevesebbel gazdagodik:D

Ez messze nem a szükségből lopás kategória."


Azért btk-s bűncselekményeket ne említsünk már egy lapon illeték nem megfizetéssel. :D Amúgy senki nem állította, hogy ez szükségből lopás, csak motivációt próbáltam mutatni.


"számos lehetőség van arra, hogy felszínre kerüljön."


Mondj konkrét példát, én mondtam kettőt. (Hozzátéve, az hogy illetéket szabnak ki egy ingatlan- vagy autóvásárlás után, még nem jelenti azt, hogy automatikusan meg is vizsgálják az illető adóbevallásait, hogy vajon honnan lehetett erre 5 milliója.)

Én továbbra is úgy gondolom, az egyetlen valódi kockázatot maga a bank jelenti.

2017. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13%
Tedd be néhány külföldi számlára, mittudomén Svájcban.
2017. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Már nem jó a svájci számla, idén szeptembertől küldik az adatokat Svájcból is a külföldi adóilletőségű ügyfelekről az illetékes adóhatóságoknak CRS (automatikus információcsere) keretében. Szerbia egyelőre nem vesz részt benne.
2017. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
75%

Az adószedés rablás. Az adózást elkerülni nem csak személyes érdeked, hanem erkölcsi kötelességed. Parazitákat nem táplálunk szándékosan. Ha ekkora mennyiségű készpénzt kapsz, azt tartsd magadnál és apránként költsd el, hogy a hatóságoknak ne tűnjön fel!

5 millió 18%-a az 900 000 forint. Ennyit csak úgy odaadnál olyannak, aki semmit nem tett érte? Vegyél belőle egy tonna palacsintát, vagy költsd örömlányokra, nekem mindegy! Ha eltüzeled, még azzal is kevesebb kárt csinálsz, mintha az államnak adnád.

2017. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!