Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg nem számolhatom el...

Tényleg nem számolhatom el 100% os költségként a vásárolt laptopot?

Figyelt kérdés

Egy könyvelő ismerősöm azt mondta,hogy ha költségként el szeretnék számolni pl. egy laptopot amit a munkámhoz vennék (grafikus / designer vagyok) azt nem számolhatom el 100% os költségként mert nézhetek rajta pl. facebookot is - tehát nem 100% ban dolgozom rajta.. Így a laptopom számlája mondjuk csak 70% ot ér 100% helyett. Ez tényleg így van? Ha 100% osnak adom le és kijönnek megvizsgálni, hogy miért vettem laptopot , ténylegesen bizonyíthatóan rajta vannak a kódjaim és grafikáim (munkáim) megfogják nézni a böngészési előzményeimet is és megbüntetnek facebookozásért?Vagy az hogy van? Honnan kellene tudnom hogy egy MUNKA eszközt milyen arányban használok munkára ha nem 8 órában dolgozom rajta? Hasra ütés szerűen? (Adószámos MAGÁNSZEMÉLY vagyok,új laptopot kellene vennem hogy hatékonyabban dolgozhassak , de lehet lemondok róla)

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. máj. 8. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

a könyvelő ismerősöd hivatkozza be a jogszabály vonatkozó pontját!

amúgy meg a navtól kapsz pontos választ

2017. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Vedd meg nyugodtan! Elszámolható költségként, de adószámos magánszemélyként 50%-ban van korlátozva a költségelszámolás lehetősége (t.i. a bevétel 50%-áig). De ennek semmi köze ahhoz, hogy facebook-ot nézegetsz....


És most egy személyes megjegyzés. A baj kétrétő: egyrészt már egy átlagpolgártól is túl sok adózási terhet várnak el - ez most azért kicsit javulni látszik lassanként, másrészről a könyvelő szakmába beengednek egy 2 éves mérlegképes tanfolyammal rendelkező, 0 körüli adózási tudással rendelkező "nyanyeszokat", akik az egész szakmát hazavágják úgy anyagilag, mint szakmailag. Dagadnak egy virtuális térben kb. és rémképeket meg teóriákat gyártanak, riogatnak, kb. alaptalanul.


Most őszíntén: láttál már egy vagány, jól kinéző, full csinos könyvelőt....nem azt a típust vonzza ez a szakma.

2017. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt, hálás vagyok érte!


/ Panaszkodás ON


Nekem a könyvelők "nyanyeszságával" még nem lenne alapvetően bajom,de azzal már inkább, hogy ha meghallják hogy adószámos magánszemély vagyok, szóba sem akarnak velem állni. Konkrétan 10/10! könyvelő tojt visszajelezni az árajánlat kérésemre, nekem kellett visszahívogatnom őket hogy mégis mi történt, mire nagy kegyesen elmondták hogy ezzel ők nem akarnak foglalkozni ... A legelső konkrétan felháborodott azon, hogy fel mertem hívni 2 hét után miután nem válaszolt a levelemre egyáltalán.. "Poénból" egy nagy neves céget is megkerestem, ők ugyan tisztességesen válaszoltak (igaz 2 hónap múlva ctr+c, ctrl+v ) de olyan könyvelési díjat adtak , hogy az magasabb összeg mint a komplett bevételem.. így kénytelen vagyok magamnak bevallani a pénzeimet, de mire a google és az információs füzetek segítségével nagy nehezen áttanulmányozom a csínját-bínját addigra rögtön 2-3 "jóakaró" jön, és tuti hogy az ellenkezőjét állítják annak amit már tudok. (páromnak rengeteg könyvelő ismerőse van munkájából kifolyólag de eddig egyszer sem tudtak segíteni érdemben..) Próbáljon az ember becsületesen adózni ... Tiszta vicc az egész.. A nav válaszára meg több mint 2 hónapot kellett várnom a múltkor is, aztán egy hétig tartott visszafejtenem a titkosírást, amiben fogalmaznak ÉS még mindig vannak benne olyan részek amiket többféleképpen lehet értelmezni. (Pedig nem érzem magam buta embernek... A szerényebb képességű emberek nem is tudom, hogy tudnak egyáltalán adózni.. gondolom leginkább sehogy..)

Jha és "hála égnek" amit a nav küld az sem "bizonyító erejű" szóval ha az alapján csinálok meg valamit, de amúgy rosszul, akkor ugyanúgy megküldenek hátulról...


Szóval marad a gyakorikérdések.hu és a reménykedés, hogy egy hozzád hasonló értelmes ember megszán és végre le tudom adózni azt a havi lebontásban max 10 000 ft-os bevételt amire egy jó képességű könyvelő csak annyit mondott :" miért nem váltod ki rá az egyéni vállalkozóit" ....! :)))


/ panaszkodás OFF

2017. máj. 9. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!