Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esteben mikot utal a...

Ebben az esteben mikot utal a NAV?

Figyelt kérdés

Évek óta igényleg vissza pénzt, és pontosan 30 napra meg is szoott érkezni, ezzel a résszel tisztában vagyok.

Apukám idén a NAV-ra bízta, és kiderült, a munkáltatója 3000 forinttal több adóelőleget vont le, ami most visszajár (beírtam az adatokat a kitöltőprogramba, és tényleg -bár nem is értem, ez hogy lehet, de mindegy is).

Apukám március 20 körül elfogadta a tervezetet, megadva a számlaszámát, viszont még nem kapta meg a pénzt. Nem azon a 3000 forinton fog múlni a boldogsága, de ha már jár, értitek... Elronthatott valamit, vagy ebben az esetben május 22-vel indul a 30 nap?


2017. máj. 14. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel május 22-ig még bármikor adhatsz be javított bevallást, logikus, hogy május 22 előtt nem fogsz semmit visszakapni. A NAV ugye nem jós, tehát nem tudja előre, kinek jut eszébe még aznap, hogy juj bassszus még ezer forint visszajár, juj ez nem így jó.
2017. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt most nem nagyon értem... Persze, adhatsz be új bevallást. Én sajátomat beadtam február elején, és március elején megkaptam a pénzt, pedig elvileg én is adhatok be még javítást, mert ugye, hogy a te szavaiddal éljek, a NAV nem jós. Apukám ügyfélkapuja azt írja, adóbevallás beadva, pont. Ebből gondoltam, hogy itt is a beékezéstől számított 30 nap múlva utalnak, mint nálam.
2017. máj. 14. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elfogadtam a navost és kb 20 nap múlva átutalták a pénzem a nyugdíjkasszába
2017. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmmm, köszi az infót... beküldöm apukámat a NAV-hoz.
2017. máj. 14. 11:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó ötletként megnéztem a számlakivonatát, és kiderült, hogy már rég megkapta a pénzt, csak mivel nem túl nagy összeg, nem tűnt fel neki... Mindenesetre köszi a segítséget.
2017. máj. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!