Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online vásárolt és aztán...

Online vásárolt és aztán továbbadott termékek után milyen adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan arra gondolok, ha én veszek az Aliexpressről vagy eBayről 10 pendrive-ot, és azt eladom például a Jófogáson, mit kell érte fizetnem? Esetleg kell bármilyen engedély erre?

2017. máj. 14. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Vállalkozásformától függ
2017. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor én mint magánszemély nem is árulhatok mondjuk 5-10 pendrive-ot ezeken az apróhirdetéses oldalakon?
2017. máj. 14. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 hivatalosan nem, mivel ez már üzletszerű tevékenységnek minősül, aminek minden forintja "adóköteles"


Az adókötelességet letudhatod egy egyéni vállalkozói kiváltásával és annak a járulékainak megfizetésével bizonyos éves keretösszegig. KATA esetében havi 50 rugót fizetsz ha főállásként csinálod (25e-ha mellékállás), mindezt évente 12 milliós határig. Természetesen ezt akkor is fizetni kell, ha nem adtál el semmit az adott hónapban!


Online értékesítés meg tudtommal nincs engedélyhez kötve.. a legtöbb termék esetében, ha nincs fizikai személyes átvevőhely.

2017. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mennyi az esély arra hogy megütöm a bokám ezzel?
2017. máj. 14. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan mértékben akarod tolni, hogy megélj belőle, akkor nagy.


Ha meg havi pár ezer forintot akarsz rajta "kaszálni", akkor meg nem éri meg azt a minimális kockázatot sem vállalni.

2017. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


ha magánszemélyként eladod az ingóságot, akkor tisztázni kell:

1.) üzletszerűen folytatod-e ezt a tevékenységet? (ha rendszeresen, ismétlődő jelleggel, a megélhetésed szempontjából jelentős, ilyen céllal szerzel be termékeket.)

2.) ha nem a fenti, azaz üzletszerű értékesítés történik, akkor 600.000 Ft-os bevételig nem keletkezik jövedelmed. (szja 58 § (9))

3.) ha a bevételed meghaladja a 600.000 Ft-ot, akkor még 200.000 Ft-ig a jövedelmed után nem kell adóznod (itt már a bevételből levonhatod a kiadásodat)

4.) azaz ezen értékhatárig nem kell semmitől aggódnod, ha meg ezeket túlléped, akkor keress adótanácsadót.


Üdvözlettel:

Éva adótanácsadó

2017. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha nem éri el a 600 ezer forintos összeghatárt a bevételem, akkor már rendelhetem is akár tömegszámban az árukat, és adhatom is tovább őket? De ha mondjuk én rendelek most 10 darabot, eladom őket, majd aztán néhány hetente rendelgetek és eladogatom őket, akkor az már rendszeresnek minősül nyilván. Ez jelenthet problémát? Nem mondanám hogy megélhetés céljából történne az árusítás, nincs keresetem, mivel felnőttkorú diák vagyok még. Nos, ennek tudatában mit tudna mondani? Menne a dolog teljesen legálisan, adózás nélkül?
2017. máj. 15. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


1.) ha te már kibontod az árut, onnantól az használt lesz nem? Hiszen Te megvennél egy feltépett csomagolású ceruzaelemet? Akár lemerült is lehet benne. Tehát Te igaz hogy rendelsz árut, de kibontod és utána már használt tárgy, ingóság. Nem is áru.

2.) A használt ingóság értékesítését pedig nem kell bevallani. Azaz nem is kell rá adót fizetni

Üdv

Éva

2017. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, már késő van. Nem kell bevallani a fenti értékhatárig, azaz 600.000 Ft-ig az ingó vagyontárgy értékesítését.
2017. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!