Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mivan akkor ha? Ha létrehozok...

Mivan akkor ha? Ha létrehozok egy weboldalt amin termékeket árulok (ezek a termékek egy másik weboldalon voltak eredetileg), és eladom őket úgy, hogy nálam jelentkezik a vásárló, hogy kérné.

Figyelt kérdés
Én felveszem az adatait és megrendelem az eredeti oldalon majd a különbözetet "lenyúlom", akkor, hogy adózzak utána?Mármint, elég ha az éves bevétel x %-a után, vagy be kell jelentenem magam, mint céget?

2015. aug. 19. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom számlát akarsz adni. Keress könyvelőt.
2015. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ezt dropshippingnek nevezik, és lejárt üzleti modell. Ebből már nem fogod megszedni magad.
2015. aug. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eldöntöd, hogy egyéni vállalkozó akarsz lenni vagy valamilyen céget alapítasz, felkeresel egy könyvelőt és ő minden mást elmond.


Egyébként feltaláltad a spanyol viaszt, ezt hívják viszonteladónak.

2015. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a számlát hogy akarod a vevőhöz eljuttatni, és hogy akarod, hogy a megrendelt áruról a számla eljusson hozzád, ha direktben a vevőhöz megy az áru?
2015. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok azzal, hogy ez nem egy új dolog, és azzal is, hogy nem lehet istenigazán megszedni magad vele, de nem értem az emberek miért hiszik állandóan, hogy valaki meg akarja szedni magát. Egy kis extra mindig jól jön. A vevőhöz meg a számla úgy jut majd el hogy az ő adataival rendelem meg az árut ;)
2015. aug. 19. 10:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez max akkor működhet ha mondjuk külföldről rendelsz olcsón nagy tételben, mivel ezt még kevesebben vállalják be az átlagpolgárok közül.
2015. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor feketén akarod csinálni? A NAV nagyon fog neked örülni.
2015. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
dehogy akarom feketén csinálni :D Pont azért kérdezem, mert ehez a részéhez nem értek :D
2015. aug. 19. 12:05
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Kiváltd az egyéni vállalkozóit, felveszed tevékenységi körbe a 4791-es téáornak megfelelő öktjv számot, bejelented az önkormányzat felé, hogy webáruházat üzemeltetsz. Keresel - lehetőleg Eu import - partnereket, akiknek viszonteladói lehetsz, legjobb ha van dropshipment lehetőség is.


Simán viszonteladóként úgy néz ki, hogy magadhoz rendeled az d az árút, tovább számlázod a vevőd nevére, ráteszel X Ft árrést és kiszállítod.


Dropshipmentben, a vevőm közvetlen a partneredtől kapja kiszállítva az árut, Te csak a nagykertől a számlát kapod meg a nevedre, de neked is kell számlát kiállítania vevő nevére, amit megküldesz neki. Legjobb ha ez mind elektronikus úton történik.


Hogy mennyire éri e meg manapság, nem tudom, és ráadásul több dologtól is függ, amiben egy könyvelő tud neked segíteni.


( 7-8 éve még főállást biztosított otthon nekem, rá 3 évvel, meg 1 Ft-ért adtam el ezt a cégemet :-) )

2015. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Sokat segítettél vele. most végre tisztábban látom, hogy is megy ez. :)
2015. aug. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!