Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi kell ahhoz, hogy az Egyéni...

Mi kell ahhoz, hogy az Egyéni vállalkozásban ez legyen a székhelyem?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz,hogy a székhelyem az lehessen ahol az állandó lakcímem van, de nincs tulajdoni jogom benne?

Voltam könyvelőnél, ő elinditotta a vállalkozóim elmondtam hogy több tulajdonosa van a háznak. Nekem nincs tulajdonjogom és azt mondta nem baj, a lényeg hogy az állandó lakcímem legyen ez.

Viszont most volt aki azt mondta hogy náluk így nem lehetett.


2017. máj. 17. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Két hete lett vállalkozásom, a székhelyem az állandó lakcímem, és kellett egy nyilatkozatot vinnem apukámtól (ő a tulajdonos), hogy engedélyezi, hogy a házban legyen a székhely. A formanyomtatványt a kormányablakban kaptam hozzá. A tulajdoni lap másolatát kellett még mellékelni hozzá. Apum nevén van az egész ház, de mondták, hogy ha több tulajdonos lett volna, akkor mindegyiktől kellett volna nyilatkozat.
2017. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozásnál, ha nincs külön bejelentett cím, akkor azonosnak veszik az állandó lakcímet a székhely, telephely címeként.

Társas vállalkozás esetében szükséges az ingatlan tulaja részéről az írásos bele egyezés, hogy oda a társaság a székhelyét bejelentheti.

2017. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!