Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózik egy KATÁS...

Hogyan adózik egy KATÁS egyéni vállalkozó VATERÁN való üzletszerű értékesítés után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy webáruházat nyitni, de jelenleg még nincs akkora tőkém, hogy minden meglegyen hozzá, ezért arra gondoltam, hogy vaterán állok neki értékesíteni a termékeim. Az lenne a kérdésem, hogy egyéni vállalkozóként KATÁ-s bevallásnál hogyan történik a vaterán való üzletszerű értékesítés, kereskedés után az adózás? Esetleg valaki, aki pont értékesít is vaterán üzletszerűen, tudna tanácsot adni, hogy hogyan érdemes könyveltetni ezt a kereskedési formát? Előre is köszönöm!
2017. máj. 20. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

ugyan úgy, ahogy bárhol máshol. Eladásról számlát írsz, hó végén befizeted a járulékokat, éves szinten elszámolsz.


ja és céges fiókkal árulsz vaterán.

2017. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt így képzeltem el én is, de még soha nem kereskedtem konkrétan, szóval csak tapogatózok a sötét tengerben. Könyvelőre mennyit kell költeni ilyen esetben havi szinten? Minden egyes kiadást/bevételt részletesen vezetni kell? Ergo ha interneten veszem meg, amit árulni szeretnék, mint tudjuk, kínai árusok számlát nem adnak a csomaghoz, csak a vásárlásnál tudok nyomtatni egy tranzakciós akármit, hogy valami mégis csak történt. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy mondjuk tegyük fel, vaterán havi 300 E forint profitom van, azaz bevétel-kiadás. Abból mennyit kell leadóznom, mik a kritériumok? Áfakörbe mikortól tartozom már? KATA szerint 50 ezer a havi fix kiadás, de kereskedőként ez hogyan változik?
2017. máj. 21. 01:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Lenne pár javaslatom az írásod nyomán:


- "de még soha nem kereskedtem konkrétan,". Ha ez így van, akkor javaslom, hogy előbb nagyon alaposan tanulmányozd át a Vatera Felhasználási feltételeit, valamint a Vatera oldalakon jobbra fent lévő "Súgó"-t és utána adj el magánemberként pár használt dolgot, hogy belejöjj az eladásba, lásd mi, hogyan működik. Ha ez már jól megy, szuper fényképeket készítettél a termékekről, jó és pontos leírást adtál róla, esetleges hibákat feltüntetve, postázási módokat is jól megismerted - na ezek után kiválthatod az egyéni vállalkozóit, regisztrálj egy üzleti fiókot a Vaterán és kezd meg az eladást. De előtte még azt is tanulmányozd át, vállalkozóként milyen szabályoknak kell megfelelned, miket kell feltüntetned az aukció oldalán (szavatosság, csere, elállási jog, stb)


-"Minden egyes kiadást/bevételt részletesen vezetni kell?"

KATA-s adózásnál nincs kiadás elszámolás, csak bevétel. Semmilyen költséget nem tudsz elszámolni. A bevételt a minden egyes termék eladása után kiállított számlával tudod igazolni, összesíteni (ehhez persze kell venned egy olyan számlatömböt, amin készpénz és átutalásos számla egyaránt szerepelhet)


- "mint tudjuk, kínai árusok számlát nem adnak a csomaghoz, csak a vásárlásnál tudok nyomtatni egy tranzakciós akármit, hogy valami mégis csak történt."

Ez írtóra nem lesz elég a NAV-nak - rendes számla kell a termék eredetéről.


-". Illetve még az lenne a kérdésem, hogy mondjuk tegyük fel, vaterán havi 300 E forint profitom van, azaz bevétel-kiadás.Abból mennyit kell leadóznom, mik a kritériumok? "

KATA-s adózásnál teljesen mindegy, mennyi a profitod, ha 0 ft, akkor is havi 50 ezer ft adót kell fizetned minden következő hónap 12.-ig. Ez igaz egészen évi 12 millió ft-ig - ha év közben kezded a vállalkozást, akkor részarányos a bevétel.pl. ha júl. 1-től kezded, akkor évi 6 millióig.

Nagyjából azt hiszem, megválaszoltam a kérdéseid :-)

Áfa mentes évi 8 millióig lehetsz

2017. máj. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem mertem remélni, hogy kapok itt ilyen kielégítő választ, de nagyon szépen köszönöm! :) 1 kérdést megengedsz privátban?


Üdv,

K.Diána

2017. máj. 22. 00:59
 5/5 anonim válasza:

Kata

A szochocsökkentés miatt tovább nő a katázóknál az ellátási alap, a fizetendő kataadó viszont nem változik. Így aki 50 ezer forintos tételes adót fizet, annál 90 ezer helyett 94 400 forintot vesznek figyelembe 2018-tól (a nyugdíjnál és egészségbiztosításnál). Aki pedig a magasabb, 75 ezer forintos kataadót fizeti, annak 150 ezer forint helyett 158 400 forintra emelkedik az ellátási alapja.


Jobban járnak a vállalkozó egyetemisták, mert ha 2018-tól nappali tagozatosként, a tanulmányaik mellett katáznak, akkor nem számítanak többé főállású kisadózónak. Ez azt jelenti praktikusan, hogy feleannyi közterhet (50 ezer helyett 25 ezer forintot) kell fizetniük.



Én ezt találtad a neten, tényleg 5O.OOO forint helyett tényleg 94.OOO forint havonta ?

2018. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!