Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindenképpen kell számlát...

Mindenképpen kell számlát adni a szolgáltatásért?

Figyelt kérdés
Ha én szolgáltatást nyújtok valakinek és nem mondom hogy adjon X összeget,hanem amennyit gondol és annyit ad,ha nem ad így jártam,ha ad akkor meg ad. Így nem kell se számla és se vállalkozói kiváltás?
2017. máj. 21. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez így rohadtul nem életszerű.

Ha nem ad pénzt, akkor nyilván nem kell.

De ha már akármennyit fizet érte, arról bezony számlát kell adni.

2017. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

"Ha én szolgáltatást nyújtok valakinek és nem mondom hogy adjon X összeget,hanem amennyit gondol és annyit ad,"


Abban a pillanatban, ahogy pénzt ad a szolgáltatásért, az Neked adóköteles jövedelem és erről számlát kell adnod.

Ha pedig nem tudsz számlát adni, mert nem váltottad ki a vállalkozóit, akkor csúnya büntibe szaladhatsz bele egy NAV-os próbavásárló vagy egy "jóakaró" szomszéd, ismerős által.

Szóval ez nem jó logikázás - jó páran már megpróbálták ezt előtted... :-)

2017. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi van akkor az utcazenészekkel? Nem hiszem hogy vállalkozóit kiváltják...Mégis dobálják nekik a pénzt,nem hinném hogy adóznak róla. Vagy ez így bonyolultabb?? Nem értem. Adok szolgáltatást,van egy persely és abba ha akar akkor dob,ha nem akkor nem Én nem is tudnék róla hogy mennyit. Most ráérek mert nincs munkám jelenleg...
2017. máj. 21. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ki lenne az a hülye aki fizetne a szolgáltatásodért, ha közben ingyen is megkaphatja? Amúgy az utcazenész az nem szolgáltatást értékesít, de ha ezt magyarázni kell, akkor nagyon nagy sötétség van a fejbe.
2017. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor az utcazenészekkel? Nem hiszem hogy vállalkozóit kiváltják"


Elvileg nekik is kéne. Igen, a városomban már büntettek meg utcazenészeket 10-20 éve!

2017. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol sem,hogy máshol ingyen is megkapja a szolgáltatást...SŐT! Utcazenész is szolgáltatást nyújt,mint egy énekes is akinek fizetnek a színpadi fellépésért abból adóznia kell.Tehát én is szolgáltatást nyújtok de nem értékesítek.Nem adok el semmit.Szerintem van különbség a 2 szó között,de lehet hogy tévedek...egyébként nincs sötétség a fejemben...de azért köszi.Azért mert valamihez nem értek nem értem miért kell a másiknak szívni a vérét.Tudom te mindenhez értesz mert nagyon okos vagy.
2017. máj. 21. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

"Utcazenész is szolgáltatást nyújt,mint egy énekes is akinek fizetnek a színpadi fellépésért abból adóznia kell."


Látod, ebben nagyon tévedsz!

Az énekes, aki fellép egy színpadon, szerződést köt a szervezővel és a szerződésben megkötöttek alapján fizetnek neki: ha pl. részegen jelenik meg az énekes és a szervező így nem akarja megtartani az estet, akkor az énekes nemhogy nem kap pénzt, de még akár be is perelhetik szerződésszegésért. Ráadásul a fellépés ellenértékéért számlát bocsáét ki - így tudja a szervező is elszámolni az énekesnek kifizetett összeget.


Az utcazenész viszont senkivel nem köt szerződést, nem köteles jól és tisztán játszani - lehet részeg is - senkinek az érdekeit nem sérti - max a fülét :D

Senki felé nem tartozik szerződéses elszámolással. Ha tetszik a járókelőnek, akkor ad pénzt, ha nem tetszik, akkor nem ad, továbbáll.

2017. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
most csak példát mondok,de ha én kiállok az utcára és lemosom valakinek a szélvédőjét és kapok pénzt akkor?? Nem kérek érte konkrétan pénzt,de mégis kapok...
2017. máj. 21. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Győrben megbírságolták a sétálóutcán levő bohócot, nem fizetett a közterület használatáért és nem adott számlát sem.

Lufit is adott a gyerekeknek, majd 500Ft-ot kért a szülőktől, nos kinek van szíve a síró gyerek kezéből kiszedni a lufit???


Szerintem megérdemelte a gyökér bohóc, hogy bilincsben vigyék el!

2017. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugta adási kötelezettség van, számlát csak akkor kell adni, ha számlát kér az ügyfél. Nyugtát ha kéri, ha nem, adni kell!

Az általad vázolt ötlettel az a baj, hogy még gondolatolvasónak is kell lenned. A NAV-os próbavásárlónak ugyanis éppen olyan értékű nyugtát kell adnod, amilyen összeget ő a szolgáltatásért gondolva bedobott a perselybe.

És persze a többi perselyben lévő pénznek passzolnia kell az aznap kiadott nyugtákkal!

2017. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!