Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi online bankba (Skrill...

Külföldi online bankba (Skrill) érkezik egy online szolgáltatásért kapott jövedelem, GYAKORLATBAN a NAV rám tud szállni? Tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Tehát egy online szolgáltatásért kérnék pitiáner összeget. Várhatóan 90%-ban magyar vásárlóim lennének. Saccolva a bevétel 50-100ezer közé lenne várható (jobb esetben!). Na most, ha a felhasználók Skrill-en keresztül utalnak nekem 1. a NAV büntethet-e (nyilván igen, ezzel tisztában vagyok), 2. le tud-e nyomozni ha domain-em is külföldi cégnél van (tárhelyem viszont idehaza), 3. valakinek van-e hasonló tapasztalata, milyen a gyakorlati alkalmazása ennek?


Nagyon rugalmatlan a várható bevételem, lehetnek jobb és rosszabb hónapok, tehát még az alanyi adómentesség és kata kombináció is vagy elvinné a teljes havi bevételt néha, vagy még pluszba nekem kéne ráfizetni. Ez a szolgáltatás egyfajta tanács/tippadásnak tekinthető.


Nyilván tudom, hogy nem a legszabályosabb, tehát ne írjátok le hogy megkárosítom a magyar államot, mert ez az állam károsítja meg azokat, akik egy vállalkozásba kezdenének. Vagy játssz nagyba és akkor már kb bármit megtehetsz, vagy ha kicsibe csinálod tarts be minden szabályt mert különben még a gatyát is leveszik rólad és viszik. Ösztönözve arra, hogy végezz 12órás műszakba valami monoton munkát éhbérért, erőd se legyen gondolkodni és ne törekedj a jobbra semmiképp. Elősegítve ezzel pedig a gazdagok még gazdagabbá válását.


2017. márc. 27. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a Skrill-t, de hogy jutsz a pénzedhez? Van a skrillnek saját bankautomatája ahonnan fel tudod venni a pénzt?

Vagy készpénz kell vagy bankkártya ami mögött bankszámla van, ahhoz, hogy kiflit vehess a közértben.

2017. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Skrill olyan mint a PayPal. Csak náluk lehet igényelni Mastercard kártyát, amivel az online egyenleged felhasználásával lehet vásárolni, pénzt felvenni. Pénzfelvét húzósabb a díjjak miatt de a vásárlás díjmentes.
2017. márc. 27. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Innentől kezdve ha nincs mögötte magyar bankszámla akkor nem hiszem. Nyilván az a lényeg, hogy a Skrill-nek ki kell-e adni a NAV felé adatokat.


Hogy megy a skrillnél a bankszámla? Milyen adatokat kérnek regisztrációkor?

2017. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem, te töltöd fel az irataid. Hát innentől..
2017. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú ideje megy a találgatás, hogy Paypalnak, Skrill-nek és társainak jelentenie kell-e az ügyfelek adatait CRS (automatikus adatcsere) keretében az adóhivatalnak. Szerintem csak idő kérdése. Pillanatnyilag csak kérésre szolgáltatnak ki adatot, tehát pl. ha valaki felnyomna és a NAV úgy döntene, utánajár, kikérhetne rólad adatokat a Skrill-től.
2017. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!