Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van, ha az OEP jogtalanul...

Mi van, ha az OEP jogtalanul számolt el nekem családi kedvezményt?

Figyelt kérdés

Férjem adójából visszaigényeltem már a gyerek utáni kedvezményt. Én teljesen nyugodt voltam, hogy nullás bevallásom lesz, így nem bajlódtam vele, gondoltam majd jóváhagyom amit a NAV csinált. Erre kijött, hogy fizessek be. Mint kiderült, tavaly a GYÁP-ból az OEP szépen érvényesített családi kedvezményt, pedig én nem nyilatkoztam feléjük, hogy kérem-e. Tehát nem számolhatták volna el. Ilyenkor mi van?

Érdemes egyáltalán az OEP-nél panaszt tenni, vagy teljesen felesleges?

Csak ugye az a baj, hogy a táppénzről semmit nem küldenek, így év közben nem tudom ellenőrizni, hogy annyi-e az annyi, csak amikor az éves kimutatást küldik. Akkor bármikor bármit elszámolhatnak, én meg majd fizethetem vissza????


2017. máj. 21. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Tegyél panaszt nyugodtan, de a végeredmény úgyis az lesz, hogy a NAV-nak fizetned kell a különbözetet. Tényleg kellemetlen ez így, de tulajdonképpen megkaptad azt az összeget, szóval ezzel valódi kár nem ér.
2017. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A plussz összeget Te kaptad, tehát Neked is kell befizetned az államnak. Ilyenkor annyi a különbség a többiekhez képest, hogy a különbözeti "bírságot" nem kell felszámolnod utána, mert nem Te hibáztál.


Az OEP nem először csinál ilyet, tehát én nem csodálkozom rajta.

2017. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a NAV felé jogos a tartozás, ezt nem is vitatom.

Csak az háborít fel, hogy az OEP hogy számolhat nekem olyan kedvezményt, amit nem kértem?

Most nem nagy összegről van szó, de ha az lenne? Honnan kellene tudnom, hogy ők nekem év közben kedvezményt számolnak el? Hisz a táppénzt nehez követni. Bérnel rögtön feltűnik, de tappenznél?


Én is ezt gondolom, hogy teljesen felesleges panaszt tennem az OEP-nél, mert csak az időmet vesztegetném. A válasz az lenne, hogy "bocs". Es jól kitörölhetném vele.

Úgyhogy azt az időt inkább a gyerekemmel töltöm. Az hasznosabb...

2017. máj. 21. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!