Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Társasház, közgyűlés alkalmáva...

Társasház, közgyűlés alkalmával határozhat e meg többlethasználati díjat ingatlanra, szállodai szolgáltatásra való kiadás miatt?

Figyelt kérdés
A lakás semmilyen mértékben sem a társasház tulajdona, tehát a többlethasználati díj szerintem már itt sántít, de amúgy van e bármilyen olyan adó, amit kivethet a közgyűlés ilyen esetben? (Szerintem a közgyűlés semmilyen esetben sem vethet ki, de nem vagyok jogász)

2017. máj. 25. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem, főleg akkor, ha a víz fogyasztását mérő óra is fel van szerelve a lakásban.

Egyébként a közös költségben kellene fizetni átalányként aszerint, ahányan a lakásban élnek. Ilyen esetben kicsit már neccesebb a dolog.

2017. máj. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Igen, ha az a közös költség része. De ha 60 napon belül megtámadod a határozatot, nem biztos, hogy a bíróságon meg tudják védeni. Megtámadás nélkül 60 nap után jogerős.

Keress egy jobb társasházi ügyvédet.

2017. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Üdv! Ebben az esetben nem a lakásra (illetve a lakás többlet igénybevétele miatt) vetnek ki plusz költséget, hanem arra, hogy a szállodaszolgáltatás miatt feltehetően jóval több ember fordul meg a társasházban. Ezen vendégek után felmerülhet hogy többlet takarítást kell a közös részeken csinálni, többlet lépcsőházi áramfogyasztást, többlet szemétszállítást kell fizetni. Illetve nagyobb a kockázata, hogy a házban véletlenül valamilyen kárt csinálnak és ezzel igénybe veszi a társasház a biztosítói kártérítést. (Minél több kárbejelentés van, annál több lesz a biztosító díja idővel). Ha hangosabb vendégek vannak akkor a nyugalom megzavarásáért cserébe többletdíjat kérhet a ház, kvázi mintegy "kártalanítás". Hogy egy lakásban hányan laknak és hogy az alapján kellene díjat elosztani, arra vonatkozóan van egy jó cikk, miért is nem lakók száma alapján célszerű ezt megtenni: [link]

Amúgy ez a plusz költség nem adó, mert a befizetés után szolgáltatások vannak igénybe véve. Tulajdonképpen a legszerencsésebb az, ha az érintett tulajdonostárs is részt vesz azon a közgyűlésen, ahol ez napirendi pontként szóba kerül és döntenek róla. A határozat addig érvényes amíg a bírósági döntés esetleg hatályon kívül nem helyezi azt, de fontos az is, hogy a határozat életbelépést (ez általában az a nap amikor a döntés megszületik a közgyűlésen) követő 60 napon belül legyen a bíróságnak jelezve.

2017. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A társasház általában a társasházi törvény szerint működik, ekkor a tulajdoni hányadoknak megfelelően viselik a közös terheket.

A társasházi törvénytől eltérő működést (eltérő mértékű közösköltség fizetést) csak Szervezeti Működési Szabályzat (SzMSz) megalkotásával lehet. Hivatalosan, földhivatalba történő bejegyzéssel (lényegében az alapító okirat "melléklete" lehet).

SzMSz-t a közgyűlés csak napirendi pontként szavazhatja meg, ellentétben a normál közgyűlési meghívóval ezt 15 nappal előtte kell megkapni és minősített többség szükséges hozzá! (tehát a teljes tulajdoni hányad 50%+1 szavazat, ezért ezt általában írásbeli szavazással szoktuk szavaztatni!

2017. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!