Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor mikortól fizessem...

Most akkor mikortól fizessem a TB-t?

Figyelt kérdés

Tehat iden februar 7-en megszunt a jogviszonyom az iskolaval, de csak marcius 31-en jelentettek ki. Viszont mikor en voltam bent a NAV-nal kitolteni a tb-s papirt (hogy fizetni fogom) azt irtam a lapra hogy februar 7-en szunt meg a jogviszony(es csak utana tudtam meg hogy később jelentettek ki). Most akkor gond lenne belole ha megis csak ugy fizetem ahogy megszunt a biztosítás (marc.31+45nap ) vagy akkortól kell ahogy bejelentettem magam (febr.7+45nap)?

Elore is koszonom szepen


2017. jún. 1. 02:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A hallgatói jogviszony megszűnését vagy szüneteltetését követően a diákigazolvány érvényességi ideje alatt még alanyi jogon élvezheted az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságodat (tehát nem kell fizetned járulékot).


Az érvényesség lejártát követően az egészségügyi szolgáltatás további 45 napig vehető járulék fizetése nélkül igénybe.


Az én meglátásom szerint március 31-ig érvényes a diákigazolványod, tehát utána még 45 napig "passzív" jogúnak számítasz. Ha nem helyezkedsz el valahol, akkor a 46. naptól kell fizetned magad után járulékot.


Az nem jó, ha úgy fizeted, de nem papírozod le rendesen, mert ebből káosz, valamint elmaradt adóhátralék keletkezik, és mire rájössz, hogy mi is van, már végrehajtás alá kerül a tartozásod.


Olyan nyomtatványon, amelyen bejelentkeztél, jelentkezz ki február 07-tel (van egy olyan kód, hogy téves bejelentkezés - 05), valamint egyből be is tudsz jelentkezni a valós időponttól. Ez alapján átszámolják az előírt kötelezettséget, és nem lesz belőle később gondod.

2017. jún. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!