Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » PayPal számláról hogyan...

PayPal számláról hogyan tudnám legkedvezőbben kivenni az ott lévő pénzt?

Figyelt kérdés
Összegyűlt a paypal számlámon egy nagyobb összeg (7 jegyű), a kérdésem az lenne, hogyan tudnám ezt kivenni biztonságosan és minél kevesebb veszteséggel? Hallottam pl. olyat, hogy osztrák bankszámlát nyitok és arra veszem ki a pénzt majd kp-ban kiveszem és egyszerűen hazahozom.

2017. jún. 1. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Elköltöd olyan helyen, ahol lehet paypal-lal fizetni. Ennél kedvezőbb lehetőség nincs.
2017. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"(7 jegyű)" Forintban vagy dollárban?

Kérdés, hogy miféle dolgokból és mennyi idő alatt jött össze. Ha legális (pl. ingóságok eladása) és több év alatt gyűlt össze, akkor simán leutalhatod számlára. Ha viszont adózni kellene utána, de nem tetted meg, akkor jobb ha vagy apránként szeded le, vagy veszel belőle valamit... de leginkább jobb leadózni tisztességesen.

2017. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Forintban van és igen, eddig úgy költöttem hogy webshopokban paypallal fiztettem, de vannak olyan dolgok pl egy használtautó vagy házfelújításra pénz amit paypallal nem lehet megoldani.

Egyébként az összeg teljes egésze egy számítógépes játékban megszerezhető tárgyak eladásából származik. A tárgyak eladása rendben van, nem tiltott. Ehhez egy opskins.com nevű Amerikában bejegyzett oldalt használok, ahova fel tudom rakni a tárgyaimat hogy mások megvehessék. Az oldal 5%-ot von le magának az eladott tárgy árából de más egyéb levonás vagy költség nincs.

2017. jún. 1. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azért vigyáznék a helyedben. Az oké, hogy nem tiltott dolgokat adtál el, de ha üzletszerűen végeztél tevékenységet (eladás), akkor azután adózni kéne.
2017. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!