Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha lefelejtettem a közösségi...

Ha lefelejtettem a közösségi adószámom a számláról, akkor sztornóznom kell a számlát és újat csinálni? Csak akkor nem kell áfát fizetnem, ha a vevőmnek is van közösségi adószáma?

Figyelt kérdés
Külföldi ügyfélnek adtam el grafikai munkát és megszokásból teljesen elfelejtettem feltüntetni a közösségi adószámom a számlán (számlázz.hu). Úgy tudom, hogy ez fontos, különben áfát kell fizetnem, én pedig alanyi mentes vagyok. De egyébként zavaros is ez az egész áfa mentes dolog, mert több helyen olvastam, hogy ehhez a külföldi cégnek meg kell adnia az adószámát, illetve lennie kell közösségi adószámának, különben áfát kell fizetnem. Ez tényleg így van? Van egyébként könyvelőm, de hétfőig biztos elérhetetlen, nekem pedig most kellett számlát kiállítanom...hálásan köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni!

2016. nov. 5. 00:43
 1/2 xswerdy ***** válasza:
Igen, meg kell adnod a közösségi adószámot. És a vevődtől is el kell kérned. És az is a Te felelősséged, hogy azt leellenőrizd, online meg tudod tenni. Szóval ha fiktiv, vagy nem élő adószámot ad meg, és arra számlázol, az is a Te felelősséged.
2016. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ez remek. Akkor sztornózom a számlát, de a kliensem nem hajlandó megadni az adószámát, mondván hogy nekem arra nincs szükségem szerinte, ezen vitatkoztunk fél órát. Most komolyan emiatt el kell esnem egy bevételtől, mert nem tudom beírni az adószámát? Vagy fizethetem ki az áfát, mert ő szórakozik? Szerintem ez úgy lenne igazságos, hogy ha én megadom az én számom, de ő nem adja meg az övét, akkor neki kelljen áfát fizetni az országában. Egyébként én alanyi mentes egyéni vállalkozó vagyok, ha ez segít valamit a dolog megértésében.
2016. nov. 5. 14:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!