Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi tb-t kell fizetnem, ha...

Mennyi tb-t kell fizetnem, ha 2017. 01.31- én megszűnt a munkaviszonyom, ami kb.7 hónapog tartott?

Figyelt kérdés
Valaki segítene kiszámolni kamatostul? Amit nem tudok, hogy mikortól és mennyi késedelmi kamat jön rá.

2017. jún. 1. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
45 napig még passziv jogon voltál jogosult ellátásra, vagyis, ha jól számolom, március 18-tól kell fizetned. A késedelmi kamathoz nem tudok hozzászólni, de mivel csak 2 hónap csúszásban vagy, nem hiszem, hogy túl sokat felszámolnának.
2017. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért rakattad előre a kérdést, választ már kaptál rá, késedelmi kamatot mi sem tudjuk kiszámolni, mert napról napra változhat az összege.


Ha 2017. 01. 31-én megszűnt a jogviszonyod, akkor március 17-ig nem kell fizetned járulékot.

Napi 237,- Ft a járulék összege, ha nem teljes hónapra kell megfizetned. Így márciusban 14 nap x 237,- Ft = 3.318,- Ft a fizetendőd. Áprilisban, májusban 7.110,- Ft, összesen május 31-ig: 17.538,- Ft.


A késedelmi kamat a jegybanki alapkamat kétszerese éves szinten.Jelenleg 0,90 %. Ha egy évig nem fizeted meg a fenti összeget még akkor sem éri el a 350,- Ft-ot rá a kamat.

2017. jún. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jún. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!