Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudja a NAV, hogy diák...

Honnan tudja a NAV, hogy diák vagyok-e?

Figyelt kérdés
Ha 25 ezer forintos katát választok, hogyan ellenőrzik, hogy jogosult vagyok-e rá? Kapcsolatban állnak az egyetemmel? Vagy be kell küldenem valamit igazolás gyanánt?

2017. jún. 5. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Istenem, egyetemistaként ennyi ésszel... - bocs, de kiakadtam. Gondolkodás nem megy, sumákolás igen.

Nem érdekel, ha lehúztok, nem tolerálom a csalást ést ezt minden esetben ki is fogom fejteni :-)


Szóval, az lehet mellékfoglalkozású vállalkozó, akinek van heti 36 órát meghaladó főfoglalkozása (amiből vonják az adót és a járulékokat). Mivel neked gondolom nincs főfoglalkozásod, ezért nincs adóbevallásod, melyben havi szinten vonják az adót és a járulékokat - nem nehéz kitalálni, hogy akkor nem lehetsz mellékfoglalkozású - legalábbis KATA-s ként. A másikat nem tudom lehet-e, a tételes költségelszámolásosat.

2017. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok, lemaradt:

mivel a TB fizetés is a NAV illetékességi körébe tartozik, onnan sem nehéz megállapítania, hogy a jogviszonyod DIÁK. Ha lejár a jogviszonyod és utána nem dolgozol, s nem fizetsz TB-t, akkor azt is behajtják rajtad - hát innen IS tudják.

2017. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!