Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan van az adóvisszatérítés?

Hogyan van az adóvisszatérítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Május 20-án leadtam az adóbevallásomat a postán, amit a cég készített el, ahol dolgozom.


Ott mondták, hogy 10 ezer forint visszajár, amit a bevallás 80. pontjában lehet olvasni is.


Viszont a tegnapi napon regisztráltam az adószámomat az "eszja" oldalán, ahol mutatják, hogy 22-én érkezett be hozzájuk a bevallásom és még feldolgozás alatt van.


Ez nem is probléma, mert tudom, hogy 30 napuk van rá, hogy átnézzék, de az oldalon ezt a szöveget látom: "Önnek nem keletkezett befizetendő, visszaigényelhető adója." és a részletekben pontosan annyival nagyobb összeg látható adózott összegként, mint aminek vissza kellene járnia.


Ilyenkor mi a teendő? Mivel még feldolgozás alatt van ez csak egy nyers adat és még változhat, vagy elnézték, esetleg nálam gondolta a cégben az ügyintéző rosszul?



2017. jún. 15. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, ezért nem biztos, amit írok, de:


Nekem az ügyfélkapumon az volt, hogy x összeget fizettem be és nem jár vissza semmi, aztán beírtam azt, hogy mire jár kedvezményem és egyből lett visszaigényelhető összeg. Amit meg is kaptam.


Nálad annyival más a helyzet, hogy te nem on-line írtad a kedvezményt, tehát az az Ő dolguk lesz majd, hogy felvezessék.


Légy türelmes. Nekem is késtek picit a pénzel, de megjött!

2017. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszöni jól.
2017. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!