Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért előnyösebb adózás...

Miért előnyösebb adózás szempontjából ha több leányvállalatot hoznak létre, mint ha egy vállalattal oldanák meg az üzletet?

Figyelt kérdés
A cég, ahol dolgozom ingatlanfejlesztésekkel foglalkozik, ám minden egyes felépített ingatlanhoz külön céget, vagy leányvállalatot hoz létre. Mivel könyvelőnek fognak a cégnél kiképezni, ezért érdekelne, miért előnyösebb ez a megoldás adózás szempontjából? Egyelőre még nem avattak be mindenbe a cégnél, de ennek ellenére át szeretném már látni a megfontolásokat amik emögött állnak.
2017. jún. 18. 13:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis nincs tanulási fázis, csak te azt a Mekiben fogod tölteni, egy kis alázatot tanulva. ;)


Esetleg majd utána visszakullogsz ebbe a "szar országba", és talán még egy szakmát is sikerül majd kitanulnod!


Sikeres újrakezdést, már előre! :)

2017. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Mekkora egy irigy tipikus magyar kutya vagy arra, hogy én még vittem is valamire külföldön és nem gyárban vagy farmon dolgozom, mint például te. :)


Hát igen, ha valaki akar és tud, akkor van lehetősége :)

2017. jún. 19. 20:23
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Nos, szemmel láthatóan nem vitted semmire se itthon, se külföldön. Csak egy beképzelt, tudatlan kis senki vagy, aki a gyk-re jár megkérdezgetni a szakmája(?) alapjait.


Téged én biztos nem irigyellek, semmilyen szempontból, anyagilag főleg nem, mert tudom, hogy nagyjából mennyit keres egy könyvelő (és/vagy egy pénzügyes-számviteles egy multinál), meg azt is észre szoktam venni, hogy nekem mennyi a fizum, és nagyjából be tudom lőni kivonás (ha ismered ezt a műveletet) segítségével, hogy mennyi a különbség. :D

2017. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

62 %


Ekkora szar alakot ritkán lehet külföldön találni mint te. Na pont az ilyen emberek miatt húztam el, had szedjék szét egymást, én nem kérek belőle :)

2017. jún. 19. 21:10
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy még sose volt főnököd, illetve munkahelyed. ;)


Még egyszer szólok, ha a főnökeidhez, kollégáidhoz is így fogsz állni, nem is lesz sokáig.


Ha azt hiszed, hogy majd a kinti kollégák elnézőbbek vagy lazábbak lesznek, mint a magyarok, nagyon tévedsz. Rendszeresen dolgozom németekkel. Na, nekik tényleg csak egy csicska magyar vagy, akármilyen jó is vagy szakmailag, akármilyen jól beszélsz angolul/németül (na jó, azért a némettudásért jár egy keksz). A németeknél még a született német alkalmazottnak is kuss a neve. Nincs visszapofázás, nincs kifogás, amit a főnök mond, az van.


De mondhatnám az angolokat, a svédeket, a spanyolokat(!), az usákokat. Mindenhol ez van. Tudod, ezek a nemzetek pont a magas munkamorál miatt vitték valamire. Úgyhogy ha arra számítasz, hogy ki lesz nyalva a popód, akkor nagy meglepetések fognak érni. A magas munkamorál ugyanis ennek épp az ellenkezőjét jelenti.

2017. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

15


Nagyon megvannak velem elégedve a munkahelyen és a suliban évfolyamelső vagyok jelenleg 2-ik éven. Tény, hogy leányvállalatok adózási előnyeiről még nem tanultunk, de talán következő éven amikor lesz adózás nevű tantárgy is az órarendünkben, fogunk. Én ennek ellenére szeretek előre haladni a tanulmányokkal a tantervhez képest.


Nem vagyok az alázatos fajta ez tény, aki nem tisztel azzal nagyon gorombán szoktam bánni, legyen az alkalmazott, főnök vagy maga George Bush. Nálunk ez családi vonás, mindenki tiszteli magát a családunk múltja miatt, illetve a családunk tág köréhez tanárok, mérnökök, programozók, orvosok tartoznak. Anno pedig nemesi ranggal bírtak őseim. Úgyhogy nincs a vérünkben a megalázkodás, ezt ha akarod felróhatod hibaként nálad, de ki tudja ez is visz előre engem.

2017. jún. 19. 22:59
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha nem alázkodsz meg akkor miért jössz ide kérdezni, a fene nagy nemesi családod, rnagot meg nem tom mi mellett? :D Pls adj nekem abból a nagy tudásból, ami neked van, ha már a rangot nem vehetem fel.
2017. jún. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nos, bizonyára ha valakinek nemesek voltak az ősei, akkor elnézik neki azt a mérhetetlen beképzeltséget, amivel te rendelkezel. Sok sikert az életben!
2017. jún. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Hát ti esküszöm tiszta hülyék vagytok. Felteszek egy kérdést és csináltok belőle egy ekkora felesleges veszekedést. Miért jó ez nektek?
2017. jún. 26. 11:17
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Az okot magadban keresd.
2017. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!