Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkás vagyok. A szüleim...

Diákmunkás vagyok. A szüleim részéről kell bármi dolgot tenniük az adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nekem is kell majd adózni, de a szüleimnek van ezzel úgymond bármi tennivalója?

Vállalhatok második munkát?


2017. jún. 30. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. júl. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szüleidnek nincs semmi tennivalója, ez a te fizetésed, a te dolgod. Adóznod nem "majd" kell belőle, hanem az iskolaszövetkezet már a leadózott összeget utalja át nejed. Adóbevallást kell "majd" készítened jövő év elején, de ha más jövedelmed nem lesz (pl ingatlaneladásból vagy ilyesmi), akkor megcsinálja azt is helyetted a NAV. Majd figyeld jövő év elején a híreket/kérdezd meg a szüleidet, hogy pontosan mi a teendőd, rád is ugyanaz vonatkozik, mint rájuk (hacsak nem vállalkozók).
2017. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Köszönöm a válaszokat :)
2017. júl. 1. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!