Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alanyi áfamentes vagyok,...

Ha alanyi áfamentes vagyok, nem írhatom le a költségeimet a bevételeimből?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok és a könyvelőm azt mondta, hogy nem írhatom le a költségszámláimat a bevételemből, hogy kevesebbről adózzak, mivel alanyi áfamentes vagyok. Viszont van egy ismerősöm, aki szintén alanyi áfamentes és az ő könyvelője meg minden féle költséget leír neki, amit bevisz. Melyik az igaz?
2017. júl. 3. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
KATA-s vagy?
2017. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok katás
2017. júl. 3. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor természetesen el tudod számolni a költségeket, de az áfát nem tudod levonni.
2017. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ


A könyvelőm viszont állítja, hogy nem tudom

2017. júl. 5. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha átalányadózó vagy, akkor sem írhatod le a ktg.számlákat.
2017. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van szerződésed a könyvelővel? Vállal valaki is felelősséget azért, hogy mit mond?

Válts könyvelőt, de olyat, hogy előtte megnézed


[link]


itt, mert aki ebben a listában szerepel, azok végzik el az éves továbbképzést. Ez sem garancia persze, de azért feltételezhető, hogy naprakészebbek, mint a többi.


Üdv

Éva adótanácsadó

Ja az adótanácsadók között engem is megtalálsz...

2017. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!