Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az a maximum összeg...

Mennyi az a maximum összeg ami leírható az adóból, ha magánvállalkozó vagy?

Figyelt kérdés
Például egy körmösnél, le tudja írni az eszközöket, zseléket, lámpát, lakkot és minden ilyesmit. De mi van hogyha ezekre a leírható kiadások elmegy az egész bevétel? Egy kezdő körmösnél mondjuk. Vagy nagyon kevés bevétele marad.

#adó #magánvállalkozó #leírható az adóból
2017. júl. 4. 05:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdő vállalkozó 1-2 évig lehet veszteséges is, de hosszú távon nem ajánlott, mert akkor minek dolgozol, ha nincs belőle hasznod? Meg miből élsz, ha nincs kimutatható bevételed?
2017. júl. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor megszívta :D
2017. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És előbb utóbb a NAV-ot is érdekelni fogja, hogy ha tartósan veszteséges, és nem fizeti az adókat emiatt, akkor tulajdonképpen miből él?
2017. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A mienk papíron havi 56e nyereséget termel (sokat is panaszkodik miatta), de egy szombat délelőtt pl. 3 órát vár az ember, közben termel 20-30e Ft bevételt az üzlete, anyagköltsége meg közel semmi, számlát 20 év alatt 1-er láttam.
2017. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem én hogy nem éri meg veszteségesnek lenni, de tegyük fel hogy szóban forgó körmösünk háztartásbeli, nem ez a fő kereset a családban, szóval tud várni akár éveket is amíg sikeres lesz, kiépíti a vendégkörét ... Tegyük fel hogy keres havi 80-100 ezer forintot. Van neki 40 ezer forint bérleti költsége. Tehát 40-60 ezer forintja marad, abból minden hónapban kb 20-30 ezer forintot befektet, amit számlákkal igazol. Kb 20 ezer forint nyeresége marad havonta. Mennyi adót fizet a körmösünk?

Elnézést kérek de nem tudom máshogy elmagyarázni mire gondolok. Nem arra vagyok kiváncsi megéri-e a körmösünknek, hanem arra, hogy mennyi adót fizet a körmösünk ha keresete nagy része elmegy a költségekre (ami levonható-de ha jól tudom nem teljesen).

2017. júl. 5. 06:20
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Kedves körmös kérdező,

az adót nullára kihozni, az nem ügy és hihető is. Kezdő, kiépülő ügyfélkör, stb. A probléma, hiába háztartásbeli, ilyen kategória nincs. Azaz ha el akar kezdeni legálisan körmözni, akkor be kell jelentkeznie pl. egyéni vállalkozónak. Onnantól, ha nincs egyéb biztosítással járó jogviszonya, mint öregségi nyugdíja, nappali tagozat tanuló, gyes-gyeden lévő vagy főállással rendelkező, akkor a minimálbér után (ha persze nem 40 órát, hanem 20-at jelent le, akkor a fele után) járulékokat kell fizetni. Vagy Kata-s lesz, 50 eFt havonta. Ez a gond. Adót nem kell fizetni.

Üdv

Éva

adótanácsadó

2017. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Le kell szögeznem, hogy mi egy nem létező vállalkozásról beszélünk, ami csak elméletben létezik.

Szó sincs az adó fizetés elkerüléséről. A katával tisztában vagyok (az egyik ismerősöm katás volt). De bizonyára nem ez az egyetlen lehetőség!! A katásoknak nem írnak le semmit ők fixet fizetnek. Én arra vagyok kiváncsi, hogyha az ember nem katás vállalkozó akkor hogy működik neki ez az adó/levonás dolog.

2017. júl. 6. 10:46
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt viszont valaki elmagyarázhatná, hogy mit kell azon érteni amit a #4-es számú válaszoló (15:42) értett a válaszán.

A lényeg az lenne, hogy az adó kevesebb legyen mit a bevétel.

Milyen járulékok? (-az adó mellett). Persze tb-t kell fizetni ami 7ezer körül van, de szerintem még így sem érné meg katásnak lenni egy kezdő vállalkozónak.

2017. júl. 6. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: nem egy bonyolult dolog beírni a google keresőjébe, hogy egyéni vállalkozó adózása - és elolvasni, amit ott leírnak (most még megteszem Neked, hogy kikerestem, belinkeltem, de legközelebb Te magad tedd ezt meg). Nem, nem vagyok "szemét" meg kekec, csak nem értem, hogy ha valaki itt ül az internet előtt, miért nem használja a keresőt és miért másoktól várja a tálcán elé tett megoldást.

[link]


Ugyanis, ha a fenti linket elolvasod, akkor látni fogod, hogy a személyi jöv. adó csak egy nagyon kis része a vállalkozó fizetendő adójának... meglehetősen sok pénzt kell kifizetni a JÁRULÉKOKRA, amit a minimálbér után kell fizetni - akkor is, ha veszteséges vagy.

Tehát: ha van 100 ezer ft bevételed és 50 ezer ft kiadásod, akkor is havonta be kell fizetni - nem KATAs-ként 76 ezer ft-ot - de ebben az esetben nem kell szem. jöv. adót fizetned, mivel nincs kivéted, azaz nyereséged.


A fenti példából jól látható, hogy még mindig bőven megéri KATA-snak lenni - mert akkor legalább 0-ára ki tudsz jönni a havi 50 ezer ft adóval és a havi 50 ezer kiadással és nem kell a megmaradt 50 ezer ft-ból 76 ezret kifizetned járulékokra, stb.

2017. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó nem lehet veszteséges - illetve lehet, de a minimálbér utáni járulékokat, adót (havi 76 ezer ft) akkor is be kell fizetnie. ha nem fizeti, adótartozásként fog szerepelni.
2017. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!