Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy 19 éves srácnak, aki...

Egy 19 éves srácnak, aki segédmunkás (és iskola mellett dolgozik), kell neki adóbevallást csinálnia?

Figyelt kérdés
Nem kaptam adócsomagot, a munkaügy sem keresett meg az adóbevallással kapcsolatban. Segédmunkás vagyok, ezért 10-30 ezer forint között keresek. Iskola mellett dolgozok. Kell adóbevallást csinálnom? Hogy működik az adóbevallás? Hány ezer forinttól kell adóbevallást csinálnom?
2010. máj. 21. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

kell csinálnod, ma volt a határidő.


még a diákmelót is be kell vallani.

menj be az apeh-ba és kérj papírt.


jah amúgy bejelentetten dolgozol? Tehát van szerződésed meg minden, papír arról, hogy te keresel legálisan? Mert ha csak úgy zsebbe kapod a pénzt, akkor nem kell bevallást csinálnod. (illetve hivatalosan kellene persze...)

2010. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kell, persze. Én diákmunkát dolgoztam 16 éves korom óta, és mindig küldtek. Szerintem küldeni kellett volna, és már fel is adtam most is.
2010. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve ott, ahol dolgozol, akkor meg kellett kapnod a megfelelő papírokat az adóbevalláshoz. Aki önadózó, az január 31-ig megkapta a 09M30 nevű adatlapot, ami alapján meg kellett csinálni a bevallást május 20-ig.


Mivel eddig még nem küldtél adóbevallást, ezért nem is kaptál automatikusan adócsomagot.

Az adóbevallás nem értékhatárhoz van kötve, ha volt jövedelmed az adott évben, akkor kell arról az évről beadni. Vannak kivételes esetek, amikor nem kell, de az a kitöltési útmutatóban le van írva.

2010. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bejelentve. Minden nap alá kell írnom egy papírt. Az ilyen egy napos szerződés - ezt mondta a Főnököm. Tehát bejelentve nem vagyok. Munkavállalói (kék) kis könyvvel dolgoztam, csak az ugye megszűnt.
2010. máj. 21. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, kellett volna, ha kiskönyvvel dolgoztál és abba kaptál bélyegeket...tegnap volt a leadási határidő
2010. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az ugyanúgy "bejelentés", mármint arra gondolok, hogy hivatalosan, fehéren dolgoztál akkor.


így kellett volna.

2010. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg kérdezd meg a koziranytu.hu -t, hogy mik a lehetőségeid, h minél kisebb gonddal ússzad meg.
2010. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 2009-ben csak az alkalmi munkavállalói könyves adóköteles jövedelmed volt (ösztöndíj és szoc.tám. nem az), akkor ha az ebből szerzett jövedelmed nem érte el a 858 ezer forintot, nem kell bevallást csinálnod (0953-as bevallás kitöltési útmutató 1. sor) A Am könyves jövedelemnél nem azt kell nézned, hogy mennyi volt a nettó kifizatés (amit a könyvbe írtak), hanem azt, hogy mennyi az ellátási alap (a munkaügyi adott róla igazolást, amikor lezárta a könyved)

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy kell adóbevallást csinálnod.

2010. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!