Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozóként Kata...

Ha egyéni vállalkozóként Kata szerint szeretnék adózni a tételes adózás egész összegét ki kell fizetni ha a hónap végén váltom ki a vállalkozóit vagy csak az arányos részét?

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A tételes adónak az egészét kell, az iparűzési adó viszont lehet törthónap.
2017. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor érdemes hónap elején kiváltani inkább a katát. Ugy tudom iparűzési adót évente egyszer kell fizetnem a helyi önkormányzat felé és nem minden hónapban....


Rosszul tudom?:O

2017. júl. 18. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen rosszul tudod.
2017. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl. két részletben kell. Egyet kértek márciusban, egyet meg majd szeptemberben. (A márciusiból tudom, hogy van tört összeg, mert január második hetében indultam és így "csak" 24000 valamennyit kellett fizetni a 25 helyett.)
2017. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!